Jesienne akcje załóg Lotniczego Pogotowia Ratunkowego

EC135 Lotniczego Pogotowia Ratowniczego/ fot. www.lpr.com.pl

W ostatnim tygodniu listopada załogi Lotniczego Pogotowia Ratunkowego niosły pomoc poszkodowanym, w dużej części tym w wypadkach drogowych.

Tylko w ubiegłym tygodniu 21 śmigłowców LPR wykonało 135 lotów do wypadków, zachorowań oraz transportów międzyszpitalnych, z czego najwięcej należało w minionym tygodniu do załogi "Ratownika13" z Wrocławia – 13 lotów. Drugi wynik pod względem ilości udzielonych pomocy należał aż do trzech załóg: "Ratownika3" z Gdańska, "Ratownika16" z Łodzi oraz "Ratownika18" z Płocka. Wszystkie trzy załogi wykonały po 11 lotów.

Do zadań jak zawsze włączana jest załoga Piaggio P180 Avanti. W ubiegłym tygodniu załogi tych samoloty wykonały pięć wylotów (transport międzyszpitalny). Załogi Samolotowego Zespołu Transportowego pozostają w całodobowej gotowości.

W sumie, w minionym tygodniu, wszystkie statki powietrzne LPR wykonały 140 lotów. Powyższa statystyka nie obejmuje lotów odwołanych, niewykonanych, szkoleniowych i technicznych.  W porównaniu z poprzedzającym tygodniem liczba interwencji zmalała o 11.

Na termometrach temperatura na minusie, na drogach zrobiło się miejscami ślisko... Dlatego wiele z tych akcji ratunkowych to loty do poszkodowanych w wyniku zderzeń pojazdów na drogach. – Prosimy, uważajcie na siebie i pamiętajcie o dostosowaniu prędkości do warunków pogodowych i zachowaniu odpowiedniej odległości od poprzedzającego Was pojazdu! Poranne przymrozki i opady powodują, że drogi mogą być śliskie, przez co czas wyhamowania znacznie się wydłuża – alepują ratownicy z LPR. Jest też sporo wypadków na budowach, w tym upadki z rusztowania lub z dachu.

Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus