II edycja pikniku w Czarżu - podsumowanie

Piknik Lotniczy w Czarżu - AN-2

31 lipca, w miejscowości Czarże, 25 km. od Bydgoszczy odbyła się II edycja Pikniku Lotniczego. Impreza organizowana jest przez Natalię Kowalską, której perypetie sądowe związane z poprzednim piknikiem szeroko relacjonowaliśmy na łamach dla pilota.pl. Pomimo, iż początek festynu zaplanowany był na godzinę 11.00, to pierwszy statek powietrzny pojawił się ok. 8.40. Od godziny 9.00 przybywali także pierwsi widzowie, których do uczestnictwa w imprezie zachęcały korzystne warunki atmosferyczne.

O godz. 11.00 zrzutem skoczka spadochronowego pokazy w powietrzu rozpoczął przybyły z Aeroklubu Bydgoskiego An-2, który chwilę później wylądował na miejscowym lądowisku. Następnie na niebie pojawiły się motolotnie, a także inne konstrukcje, w tym m.in. 3xtrim 450 Ultra, 3Xtrim 550 Trainer, 3Xtrim 450 Ultra, Zodiac, Sky Ranger, Aeroprakt 22 L,  Remos G3, Ctls oraz AT-4.

W międzyczasie AN-2 wykonywał cieszące się dużym zainteresowaniem loty obserwacyjne. Polska Agencja Żeglugi Powietrznej zaprezentowała ekspozycję dotyczącą działalności tej organizacji, a wszyscy chętni mogli przystąpić do testów badających predyspozycje do pracy na stanowisku kontrolera ruchu lotniczego. Przedstawiciele agencji udzielali odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące tajników pracy w tym zawodzie.

Po godz. 13.00 nad lądowiskiem pojawił się Robinson R-44 (który stacjonował w Czarżu od piątku). Dynamiczny pokaz śmigłowca wykonany przez Rolanda Szymańskiego wzbudził dużo emocji. Od rana aktywność wykazywali modelarze, którzy ustawiali swoje maszyny na kwadracie modelarskim przygotowując się do zawodów o Puchar Prezesa Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, w których ostatecznie zwyciężył Piotr Nowak z Aeroklubu Kujawskiego. Osobom, które zdobyły trzy pierwsze miejsca puchar wręczył osobiście prezes PAŻP-u, Krzysztof Banaszek.

Z kolei w godzinach wieczornych odbyły się zawody motoparalotniowe o Puchar Wójta Gminy Dąbrowa Chełmińska, w których pierwsze miejsce zajął Mariusz Lisek. Puchar ufundowany przez Wójta wręczył Sołtys wsi Czarże. Organizatorka, Natalia Kowalska wyraziła niezadowolenie z powodu nieobecności przedstawicieli urzędu mówiąc, iż "Krzysztof Banaszek Prezes Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej przyjechał z Warszawy i odwiedził Czarże w celu wręczenia pucharu dla zwycięzcy zawodów modelarskich, a Urząd Gminy, który ufundował puchar dla motoparalotniarzy, pomimo, iż Dąbrowa Chełmińska oddalona jest od Czarża zaledwie o kilka kilometrów wydał w tym celu upoważnienie Sołtysowi."

Na uczestników czekało również szereg atrakcji poza-lotniczych w tym.in. quady, strzelnica, ekspozycja samochodów terenowych i motocykli. Dla najmłodszych przygotowano konkursy, zabawy, dmuchane zamki, trampoliny, pokaz tresury psów policyjnych, jak również możliwość wejścia do wozu strażackiego Ochotniczej Straży Pożarnej z Czarża i spotkania z umundurowanymi i uzbrojonymi (w atrapy broni) komandosami z grupy militarnej Combat.

"W tym roku współpraca ze wszystkimi jednostkami układała się fantastycznie. W wielu kwestiach organizacyjnych bardzo nam pomogła Komenda Miejska Policji w Bydgoszczy, za co serdecznie im dziękuję. Policjanci byli widoczni na miejscu i na szczęście w żadnym momencie nie musieli interweniować. Chciałabym serdecznie podziękować wszystkim gościom i pilotom za przybycie. Liczę, że spotkamy się ponownie na kolejnej edycji pikniku," powiedziała na zakończenie Natalia Kowalska.

Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus

Komentarze

Jeżeli tak ,,zbawienny'' wpływ na pikniki lotnicze ma naruszanie PRAWA pod ambicje super extra ladies of name Natalii Kowalska - rozpropagujmy tę ,,metodę'' na resztę Polski ....

Brawo Natalka!

"Kłopoty z prawem okazały się bardzo skuteczną reklamą Pikniku Lotniczego w Czarżach niedaleko Bydgoszczy. Rok temu policjanci zarzucili młodej pomysłodawczyni imprezy, że złamała prawo organizując piknik na polu, bo przecież pole to nie lotnisko i lądować tu nie wolno. W tym roku już jednak można."
(TVN24)

http://www.tvn24.pl/2361922,12690,0,0,1,wideo.html