Przejdź do treści
Lądowisko w Słomczynie k/Grójca, fot. Marcin Ziółek
Źródło artykułu

Gmina Jasieniec także przeciwna działalności lądowiska w Słomczynie

Lądowisko dla samolotów uruchamia Fundacja Biało-Czerwone Skrzydła, którą tworzą piloci oraz pasjonaci lotnictwa. Od prywatnego właściciela dzierżawią oni 40-hektarowy teren. Lądowisko, które chcą uruchomić miałoby służyć między innymi szkoleniu pilotów. Inwestorzy chcą podpisać umowy z ośrodkami, które właśnie w Słomczynie prowadziłyby szkolenia praktyczne pilotów.

Organizacją pracy lądowiska zajmują się prezes spółki Just Fly Jakub Kubicki oraz jego wspólnik Piotr Maciejewski. Tu, jak sami zaznaczają, znaleźli idealne miejsce na tak zwane lotnisko general aviation, czyli przeznaczone dla mniejszych samolotów. Na swoim koncie na Instagramie jako atuty wymieniają pas trawiasty o długości 1400 i szerokości 50 metrów z zapleczem biurowym, eventowym, gastronomicznym, hangarowym, terenami inwestycyjnymi dla branży lotniczej. Jak zaznaczają, wszystko czynią zgodnie z prawem.

Wśród mieszkańców okolicznych miejscowości inwestycja wzbudza wiele kontrowersji i protestów. Dodatkowo dwa miesiące temu na terenie lądowiska wybuchł pożar. Spłonął magazyn, w którym mieściło się także biuro spółki, pożar zniszczył także oznakowanie pasa startowego. Biegły ustalił, że było to podpalenie, policja szuka sprawcy bądź sprawców.

Czytaj całość artykułu na stronie www.grojec.naszemiasto.pl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony