FAI prowadzi rozmowy dotyczące nowej serii Air Race

Matthias Dolderer w Abu Dhabi (fot. Joerg Mitter/Red Bull Content Pool)

Jak zapewne wszyscy fani akrobacji lotniczych pamiętają, po ponad 15 latach od debiutu serii, 7-8 września 2019 r., w Chibie w Japonii odbyły się ostatnie zawody z serii Red Bull Air Race. W czasie całej dotychczasowej historii RBAR rozegrano 12 mistrzostw świata obejmujących w sumie 94 weekendy. Zawody te były bardzo widowiskowe i zdobyły wielką popularność, co przekładało się zawsze na olbrzymią publiczność każdorazowo obserwującą rywalizację na żywo.

Ale mamy dobrą wiadomość dla fanów tego sportu. FAI prowadzi rozmowy z Adventure Air Race Co. Ltd. (WCAR) z siedzibą w Hongkongu na temat rozwoju serii wyścigów lotniczych, które mają zastąpić przerwane mistrzostwa Red Bull Air Race (RBAR). Adventure Air Race uzyskało poparcie Red Bulla dla projektu, który będzie się nazywać World Championship Air Race.

Adventure Air Race skontaktował się z FAI, aby omówić zapewnienie bezpieczeństwa i innego wsparcia technicznego dla World Championship Air Race. Jest ono koordynowane przez i przy udziale Komisji Akrobacji FAI (CIVA). RBAR został uznany za Mistrzostwa Świata FAI i proponuje się, aby podobnie było w przypadku WCAR.

Ponadto, format wyścigu WCAR będzie ściśle zgodny z formatem zawodów RBAR. Negocjacje pomiędzy FAI i WCAR są kontynuowane, a ich celem jest zawarcie formalnego kontraktu, który ma zostać ukończony przed końcem roku.

Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus