35. Balonowe Mistrzostwa Polski oraz 28. Balonowy Puchar Leszna już we wrześniu

Zawody balonowe w Lesznie (fot. balony.leszno.pl)

Balony to najpiękniejszy sport na świecie, łączący wielu niesamowitych, pełnych pasji ludzi z całego świata. Za niecałe dwa miesiące, w dniach 4-7 września 2019 r., w Lesznie odbędzie się kolejna edycja zawodów balonowych. W tym roku jednak na leszczyńskiej ziemi rozegrany zostanie nie tylko coroczny Puchar Leszna ale przede wszystkim odbędą się 35. Balonowe Mistrzostwa Polski.

Leszno to przyjazne, urokliwe miasto, leżące w zachodniej części Polski. Od lat wspiera sporty lotnicze, a balony zapisują się w jego historii od wielu lat. Balonowy Puchar Leszna to zawody o najdłuższym „stażu” w Polsce. Odbywają się od 28 lat bez żadnej przerwy – najpierw jako Puchar Akwawitu, a teraz Puchar Leszna.

Do udziału w zawodach zgłosiło się już dwudziestu trzech pilotów reprezentujących sześć pięknych krajów. Jest wielu pilotów z Polski, ale przyjadą też zawodnicy ze Słowacji, z Wielkiej Brytanii, Węgier, Japonii oraz Rosji. A to dopiero lipiec. Jak myślicie, ile pilotów przyjedzie do Leszna w tym roku?

Gospodarzy, czyli Leszczyński Klub Balonowy reprezentować będą: Paweł Soból, Denis Dawidziuk, Paweł Jagodzik i Damian Nyczka. Poza nimi będą też zawodnicy Aeroklubu Leszczyńskiego: Michał Samson, Roman Bauta, Jakub Bauta, Mirosław Kowalski, Zbigniew Jagodzik i Łukasz Goławski.

Przygotowania do zawodów, których organizatorem jest Leszczyński Klub Balonowy, idą pełną parą. Ranga zawodów zobowiązuje, dlatego organizatorzy potrzebują wielu pozytywnie zakręconych osób, które są gotowe wstawać rano i pomóc im w powietrznych zmaganiach.

W tym roku w Lesznie z pewnością nie zabraknie nocnych pokazów balonów. Organizatorzy planują udział w zawodach do 40 załóg balonowych. Piloci mogą zgłaszać się do 10 sierpnia 2019 r.

Ze wstępnego programu zawodów wiemy, że pierwszy lot został zaplanowany na 4 września o godz. 16:30. Przez kolejne trzy dni balony będą startowały w godz. 6:00 i 16:30. Oczywiście podobnie jak w przypadku innych sportów lotniczych wiele zależy od pogody. Szczegóły mogą ulec zmianie. 8 września będzie dniem rezerwowym.

Więcej informacji na stronie www.balony.leszno.pl

Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus