2. urodziny najpopularniejszej bazy informacyjnej o polskich lotniskach

lotniska - internet

W tym miesiącu mija druga rocznica funkcjonowania popularnego wśród pilotów serwisu - społecznie aktualizowanej bazy danych polskich lotnisk. Inicjatywa, którą dzisiaj możemy oglądać pod adresami www.fotolatanie.pl, lotniska.dlapilota.pl oraz na mapie Google, to owoc współpracy Tadeusza Czichonia (znanego również z bazy punktów GPSAvio), Tomasza Lisowskiego oraz portalu dlapilota.pl

Po tym, już niekrótkim czasie, możemy stwierdzić, że pomysł na taki serwis był trafiony, a jego realizacja - strzałem w dziesiątkę. Dostajemy bardzo wiele sygnałów, że jest pomocny w wyszukiwaniu lotnisk, sprawdzaniu kontaktów i szczegółów o miejscach, do których latacie. Od początku jego powstania odnotowujemy stały wzrost zainteresowania tym narzędziem. Dowodem są rosnące statystyki odwiedzin i coraz liczniejsze komentarze, które składają się na użyteczność tegoż serwisu, wspierając jednocześnie komunikację pomiędzy pilotami (i nie tylko).

Dane w serwisie są na bieżąco aktualizowane. Jak zapewne i całą brać lotniczą - cieszą nas najbardziej informacje o powstawaniu nowych obiektów i infrastruktury. Bardzo motywującym aspektem w tworzeniu serwisu lotniskowego jest Wasz aktywny w tym udział. Jesteśmy wdzięczni za wszelkie nowości i informacje dotyczące każdego z lotnisk, lądowisk, etc. , które na bieżąco podsyłacie drogą mailową lub dodajecie w komentarzach do właściwego lotniska.

Żaden z komentarzy czy maili nie pozostaje niezauważony, Wasze zaangażowanie przekłada się na konkretne działania, a jeśli sprawa wymaga interwencji dziennikarskiej - staramy się zawsze temu sprostać. Zdarzają się niestety zamknięcia lotnisk, co prawie zawsze spotyka się z dezaprobatą pilotów i szczególnie w takich przypadkach próbujemy podnieść świadomość osób odpowiedzialnych za tego typu decyzje.

Po dwóch latach działania serwisu nie tracimy zapału i cały czas pracujemy nad jego udoskonalaniem. Cenne są wszystkie Wasze opinie i podpowiedzi, co jeszcze możemy zrobić, by serwis był coraz bardziej przydatny dla pilotów!
 

Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus