100 lat międzynarodowych pokazów lotniczych ILA

ILA

Jutro w Berlinie rozpoczyna się zaplanowana z największym rozmachem w swojej 100-letniej historii kolejna już edycja międzynarodowych pokazów lotniczych ILA. Bez wątpienia, to jedno z największych wydarzeń dla branży lotniczej na całym świecie. Podczas ceremonii otwarcia swoją obecnością przybyłych gości zaszczyci Kanclerz Niemiec Angela Merkel.

1153 wystawców z 47 krajów zaprezentuje najbardziej zaawansowane technologie. 250.000 metrów kwadratowych poświęcone na ekspozycję, około 300 typów samolotów, zarówno znanych jak i debiutujących. Po raz pierwszy na berlińskim Show zaprezentują się przedstawiciele Australii, Finlandii, Meksyku, Monako, Szwecji, Singapuru, Turcji i Tunezji.

Około 40 procent wystawców, to goście spoza Niemiec, z największymi europejskimi delegacjami z Włoch, Francji, Wielka Brytanii, Polski, Szwajcarii i Rosji. Eksponentem, który od wielu lat utrzymuje wiodącą pozycję na ILA jest USA, które w tym roku pierwszy raz od 1998 roku zaprezentuje firmę Boeing. Swoją obecność zapowiedzieli także producenci z Dalekiego Wschodu - Korea Południowa i Japonia.

Rozwój imprezy wzmacniany jest systematycznie także przez niemiecki przemysł lotniczy. Na wspólnym stoisku zorganizowanym przez BDLI (niem: Bundesverband der Deutschen Luft- und Raumfahrtindustrie) Niemiecką Federację Przemysłu Lotniczego i Kosmicznego około 40 wystawców zajmie łączną powierzchnię ponad 1000 metrów kwadratowych.

Wystawa towarzyszyć będzie ponad 100 tematycznych konferencji i warsztatów. Swoją obecność mocno zaakcentuje także Szwajcaria reprezentowana przez Federalny Departament Obrony, Ochrony Ludności i Sportu VBS (niem: Verteidigung, Bevölkerungsschutz und Sport), który zamierza pokazać najnowsze technologie stosowane w lotach kosmicznych.

Wśród wystawców znajdą się wszyscy wiodący producenci sprzętu lotniczego jak: Airbus, AgustaWestland, Antonow, Arianespace, Astrium, Be, Bell Helicopter Textron, Boeing, Bombardier, CAE, Diamond, Diehl, EADS, Eurocopter, ESA, General Atomics, Irkut Corporation, Ivchenko, Liebherr Aerospace, Lufthansa Technik , Lockheed Martin, rosyjski MiG Aircraft Corporation, MD Helicopters, MTU, Northrop Grumman, OHB, śmigłowce rosyjskiej Oboronprom, Pratt & Whitney, Raytheon, Rheinmetall, Rockwell Collins, Rolls-Royce, RUAG, Sikorsky i Thales.

Impreza potrwa do niedzieli, dzięki czemu aż przez sześć dni będzie cieszyć oczy odwiedzających i da możliwość odwiedzin większej liczbie osób. W imieniu organizatorów zapraszamy na lotnisko Berlin-Schönefeld (EDDB).

Więcej informacji na stronie internetowej ILA Berlin Air Show 2010


Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus