Relacja z XV Wielkanocnych Zawodów Balonowych

XV Wielkanocne Zawody Balonowe (fot. Profil na FB Aeroklubu Nadwiśnańskiego/Andrzej Dulek)

XV Wielkanocne Zawody Balonowe już za nami. Odbyły się pod niebem Grudziądza i Kwidzyna w dniach 6-9.04.2017 r. Wystartowało w nich 25 załóg, w tym załogi z Węgier i Litwy.

Pomimo niesprzyjającej pogody udało się rozegrać 12 konkurencji w trzech lotach. Pomimo niepowodzenia z dwoma pierwszymi lotami (silne podmuchy wiatru i opady deszczu), meteorolog przekonywał organizatorów i pilotów, że jeszcze bedzie pęknie. I faktycznie, może nie było pięknie pogodowo, ale udało się pozostałe trzy z zaplanowanych pięciu lotów wykonać.

Najpierw w piątkowe popołudnie nad Kwidzynem rozegrano 4 konkurencje, następnie w sobotę rano w okolicach Grudziądza 5 konkurencji i w końcu w sobotę popołudniu w bardzo trudnych warunkach 3 konkurencje. Najlepszym dniem sportowo, okazała się sobota rano, gdzie manewrowość dochodziła do 130 stopni (wiatr wiał z kierunków od 90- 220 stopni), co pozwalało pilotom wykorzystać maksymalnie swoje umiejętności taktyczne i pilotażowe.

Pierwsze trzy miejsca zajęli juniorzy kadry polski: Mateusz Rękas, Bartek Pyza i Tomasz Filus zostawiając za sobą całą czołówkę polskich i nie tylko, pilotów balonowych.

Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim dziękujemy za bezpieczne latanie.

Do zobaczenia za rok.

Pełne wyniki dostępne na stronie: www.jotbe25.ddns.net/ENB/grudziadz_2017/

Zapraszamy też do obejrzenia krótkiej relacji filmowej:

Źródło: Dariusz Staszak
comments powered by Disqus