Przejdź do treści
Źródło artykułu

Zobacz jak wygląda nowy Ed Force One grupy Iron Maiden

17 lutego, w Cardiff w Walii brytyjski zespół Iron Maiden zaprezentował nowy samolot o nazwie Ed Force One, który będzie wykorzystywany podczas tegorocznego światowego tournée grupy „The Book of Souls”. Jednym z pilotów B747-400, na pokładzie którego członkowie grupy mają pokonać ponad 100 tys. km, jest wokalista Bruce Dickinson.

Nazwa Jumbo Jeta jest grą słów łączącą w sobie określenie "Air Force One" samolotu prezydenta Stanów Zjednoczonych oraz "Eddie" maskotki grupy. Dickonson jest również prezesem i współzałożycielem firmy Cardiff Aviation.

"Największą korzyścią z podróżowania B747 jest to, że ze względu na jego kolosalną wielkość i pojemność bagażników możemy nim przewieźć cały zespół techniczny i aż 12 ton sprzętu", powiedział Dickinson.


"Jednak, mimo że przemyśleliśmy kwestie logistyczne i wykorzystanie do przemieszczania się pomiędzy koncertami samolotu tego rozmiaru, to wciąż jeszcze muszę się nim nauczyć latać, zanim będziemy mogli lądować w dowolnym miejscu. Aktualnie jestem w trakcie szkolenia na typ”, dodał. Lista miast w których będzie można zobaczyć samolot dostępna jest na kadłubie Jumbo Jeta. 3 lipca 2016 r. zespół Iron Maiden wystąpi na Stadionie Miejskim we Wrocławiu.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony