Przejdź do treści
Awaryjne lądowanie Pipera na plaży na Florydzie
Źródło artykułu

Tragiczne lądowanie awaryjne Pipera na plaży

27 lipca, samolot Piper PA-28-181 Archer (znaki rejestracyjne N8826C) podchodził do lądowania na lotnisku Venice Municipal Airport (KVNC), na Florydzie, kiedy w następstwie utraty mocy silnika musiał wykonać awaryjne lądowanie na pobliskiej plaży.

Podczas tego manewru uderzył dwie osoby, z których jedna zmarła, a jedna w stanie krytycznym trafiła do szpitala. Samolot został w znacznym stopniu uszkodzony, jednak dwie osoby przebywające na jego pokładzie nie odniosły bez obrażeń.

Na miejscu zginął spacerujący po plaży mężczyzna (36 lat), a jego córka (9 lat) walczy o życie w szpitalu. "Po wyjściu z samolotu pilot próbował ratować rannych, ale mężczyzna miał krew na twarzy i już nie oddychał", powiedział Zack Arceneaux, który przybył na miejsce zdarzenia zaledwie kilka minut później. Pilot Pipera Cherokee z 1972 r. przez radio zgłosił ATC, że nie będzie w stanie wylądować na lotnisku ze względu na kłopoty z silnikiem. Przyczyny zdarzenia wyjaśnia Narodowa Rada Bezpieczeństwa Transportu (NTSB).

Więcej informacji dostępnych jest tutaj

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony