Przejdź do treści
Uszkodzony B747 grupy Iron Maiden
Źródło artykułu

B747 grupy Iron Maiden uszkodzony na lotnisku w Santiago

12 marca, na lotnisku w Santiago w Chile został uszkodzony samolot „Ed Force One”, należący do grupy Iron Maiden. Podczas przeciągania B747 na stanowisko postojowe, gdzie miał być zatankowany, najprawdopodobniej wypiął się dyszel łączący ciągnik samolotowy (pushback) z przednią golenią statku powietrznego i ten niekontrolowany wjechał w pojazd handlingu.

W wyniku tego zdarzenia uszkodzone zostały dwa silniki samolotu, a dwóch pracowników handlingu zostało rannych i musiało zostać zabranych do szpitala. Tego dnia samolot miał wykonać lot do Kordoby, gdzie grupa miała dać następny koncert w ramach światowego tournée grupy „The Book of Souls”. Według strony internetowej zespołu, występ w tym mieście odbędzie się zgodnie z planem, podobnie jak następny w Buenos Aires.

W czasie incydentu na pokładzie samolotu nie było członków Iron Maiden, jak również sprzętu, który nie został jeszcze załadowany. Teraz grupa poszukuje zastępczego statku powietrznego, dzięki któremu będzie mogła się przemieszczać po świecie podczas tegorocznej trasy koncertowej.


Czytaj również:
Zobacz jak wygląda nowy Ed Force One grupy Iron Maiden 

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony