Cumulusy 2017 – 3. Plebiscyt na 10. najlepszych polskich sportowców lotniczych

Cumulusy 2017 – 3. Plebiscyt na 10. najlepszych polskich sportowców lotniczych

1 stycznia br. rozpoczęło się zgłaszanie zawodników do udziału w trzeciej edycji Plebiscytu na 10. najlepszych polskich sportowców lotniczych "Cumulusy 2017", który ma wyróżnić sportowców, dla których niebo jest środowiskiem naturalnym.

Polscy sportowcy lotniczy to elita elit. Najlepsi z najlepszych. Zdobywcy laurów w najważniejszych imprezach światowych. Nie ma wątpliwości, że nasi Mistrzowie zasługują na specjalną nagrodę. Jest nią tytuł:
 
NAJLEPSZEGO SPORTOWCA LOTNICZEGO oraz statuetka ZŁOTY CUMULUS

W trzeciej edycji tego ogólnopolskiego plebiscytu, poza dziesięcioma Cumulusami i jednym Super Cumulusem, przyznany bedzie jeszcze Cumulus Specjalny dla Promotora Sportu Lotniczego. Air Sports Promotion, jako organizator Plebiscytu, chce w ten sposób uhonorować instytucje i osoby, które ponadprzeciętnie angażują się we wspieranie polskiego lotnictwa sportowego.

Nie wszyscy o tym wiedzą, ale wielu Polaków to uznawani na całym świecie, niekwestionowani Mistrzowie w różnych dyscyplinach sportów lotniczych. Organizując plebiscyt Cumulusy 2017 chcemy docenić Ich talent, pasję, ambicję, sportowe zacięcie, konsekwentny trening i najwyższej klasy umiejętności lotnicze. Pragniemy też podziękować Im za pełne zaangażowanie i nieustępliwą walkę podczas zawodów, za niesamowite emocje, jakie dzięki Nim przeżywamy, a także za godne reprezentowanie Polski i zdobyte trofea w sezonie 2017 – mówią organizatorzy.

Kibice i fani sportów lotniczych zgłaszają do udziału w Plebiscycie Cumulusy 2017 swoich ulubionych zawodników i załogi. W tym roku, po raz pierwszy, fani lotnictwa będą głosować na sportowców lotniczych pogrupowanych w 9 kategoriach: akrobacja, balony, lotnie i paralotnie, mikroloty, modelarstwo, samoloty, spadochrony, szybowce, śmigłowce.

Za pomocą formularza zgłoszeniowego należy wysłać imię i nazwisko zawodnika oraz podać jego osiągnięcia sportowe w 2017 roku. W przypadku zgłoszenia załogi, organizatorzy proszą o podanie imion i nazwisk wszystkich osób, które do niej należą. Przyjmowanie zgłoszeń trwa do 14 stycznia 2018 r.

Spośród wszystkich zgłoszonych sportowców Kapituła Plebiscytu nominuje nie więcej niż 30 zawodników lub/i załóg, przyznając punkty za osiągnięcia sportowe w 2017 roku. Za każdy zdobyty medal np. na Mistrzostwach Świata przysługuje określona liczba punktów. Lista Nominowanych zostanie ogłoszona 15 stycznia 2018 r. Głosowanie smsowe na Nominowanych wyłoni 10. Finalistów, którzy zostaną ogłoszeni 3 lutego 2018 podczas Cumulusy 2017 Open Day w Airport Hotel Okęcie. Gala Finałowa, podczas której zostaną ogłoszone ostateczne wyniki, a laureaci odbiorą statuetki i nagrody, odbędzie się 17 lutego 2018 r. w Airport Hotel Okęcie (www.airporthotel.pl).

3. Gala Plebiscytu na 10. najlepszych polskich sportowców lotniczych "Cumulusy 2017" odbywać się będzie w roku przypadającym na 100-lecie lotnictwa polskiego. Dlatego zaplanowaliśmy jej wyjątkową edycję, podczas której współczesne sukcesy będą przeplatać się z sukcesami legend polskiego lotnictwa. Stąd obecność filmu Dywizjon 303 – opowiadają organizatorzy.

Uczestnikami gali będą więc twórcy filmu i aktorzy odtwarzający główne role, m.in. Maciej Zakościelny, Piotr Adamczyk, Antoni Królikowski, Marcin Kwaśny, Anna Prus.

Konferansjerami Gali Finałowej będą w tym roku Paulina Sykut-Jeżyna i Radek Brzózka.
 
Podobnie, jak w latach ubiegłych, organizatorzy wystąpili do Ministra Sportu i Turystyki Witolda Bańki z prośbą o objęcie patronatem honorowym tego wydarzenia, a do Kapituły Plebiscytu zaprosili Jerzego Makulę, Paulinę Chylewską, Macieja Zakościelnego i Macieja Stroińskiego.

Podczas Gali Finałowej wystąpi polski zespół pop-rockowy Pectus oraz artyści Teatru Roma występujący w spektaklu „Piloci”.

Więcej informacji na stronie www.cumulusy.pl oraz na stronie wydarzenia.

Źródło: cumulusy.pl
comments powered by Disqus