Boeing jest otwarty na zmianę nazwy B737 MAX

B737 MAX 8, fot. Boeing

Boeing jest otwarty na zmianę nazwy modelu B737 MAX, najważniejszego i obecnie najbardziej niesławnego projektu koncernu. Dyrektor finansowy Boeinga, Greg Smith ujawnił taką możliwość podczas rozmowy na Paris Air Show.

„Powiedziałbym, że jesteśmy otwarci na wszystkie informacje, które otrzymujemy” - powiedział w wywiadzie dla Bloomberg. „Jesteśmy zobowiązani do robienia tego, co musimy zrobić, aby przywrócić samolot do latania. Jeśli to oznacza zmianę marki to zajmiemy się tym. Jeśli nie, zajmiemy się wszystkim, co jest priorytetem”.

Boeing ostrzegł, że w tej chwili nie ma planów zmiany nazwy i że koncentruje się na bezpiecznym powrocie samolotu do eksploatacji. Firma nadal nie ma ram czasowych, w których organy regulacyjne linii lotniczych na całym świecie pozwolą tej konstrukcji ponownie wozić pasażerów.

Dennis Muilenburg, dyrektor generalny Boeinga przyznał, że odzyskanie zaufania pasażerów do B737 MAX może zająć trochę czasu. Podkreślał, że wierzy, że pasażerowie znów będą mieli zaufanie do samolotu i gdy tylko zostanie ponownie dopuszczony do lotu to będzie to jeden z najbezpieczniejszych odrzutowców pasażerskich w historii. B737 MAX został uziemiony w marcu br. po dwóch śmiertelnych wypadkach w Indonezji i Etiopii.

Źródło: CNN
comments powered by Disqus