Dobre wyniki Cessny w rejonie Azji i Pacyfiku

Cessna (logo)

W dniach od 2 do 7 lutego w Singapurze, odbywają się największe azjatyckie Międzynarodowe Pokazy Lotnicze. Firma Cessna Aircraft uczestnicząca w targach, zachęcona stabilnością i chłonnością tego rejonu świata prezentuje samoloty Citation CJ3, Sovereign i Grand Caravan.

„Z punktu widzenia Cessny, region Azji i Pacyfiku został najsłabiej dotknięty kryzysem i zachował silną pozycję ekonomiczną,” powiedział Roger Whyte, wiceprezes Cessny ds. sprzedaży i marketingu i dodał „Najważniejsze dla firmy segmenty sprzedaży w Azji to zamówienia rządowe i misje specjalne.”

Japońska firma Aerospace Corporation oraz Chiński Urząd Lotnictwa Cywilnego, wybrał lekki odrzutowiec Cessna Sovereign do wykonywania misji specjalnych. Dużą popularność zyskał również Citation Excel/XLS/XLS+, którego w minionym roku, chińskie Centrum Inspekcji Lotów wykorzystało do zademonstrowania startów i lądowań z najwyżej położonego lotniska świata - Qamdo Bangda (BPX/ZUBD) w Tybecie (4334 m n.p.m.).

Cessna w ostatnim czasie dostarczyła pięć samolotów Grand Caravan do lokalnych linii charterowych Susi Air w Indonezji (w ramach realizacji kontraktu na 30 sztuk). Firma planuje również przekazać pierwszy z pięciu samolotów Citation Mustang zamówionych przez Singapore Flying College, w Australii. Obecnie w rejonie Azji i Pacyfiku operuje ponad 3400 samolotów producenta.

Źródło: Cessna
comments powered by Disqus