Przejdź do treści
Międzynarodowy Festiwal Modelarski Bytom - model samolotu (fot. Joachim Makowski)
Źródło artykułu

XIV Międzynarodowy Festiwal Modelarski Bytom 2018

Zapraszamy modelarzy do udziału w czternastej edycji Międzynarodowego Festiwalu Modelarskiego Bytom 2018, który odbędzie się w dniach 24-25.03.2018 r. w Hali Sportowej „Na Skarpie”, przy ul. Frycza Modrzewskiego 5a w Bytomiu. Organizatorami imprezy sa Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Bytomiu oraz UKS „Karb”. Honorowy patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Bytomia – Damian Bartyla.

Festiwal ma charakter otwarty. Organizatorzy zapraszają do udziału modelarzy indywidualnych oraz zrzeszonych w organizacjach i klubach modelarskich w kraju i za granica. Do oceny przyjmowane będą wyłącznie modele redukcyjne wykonane z tworzywa sztucznego (polistyren, żywice poliuretanowe itd.) oraz z metalu (zestawy fototrawione, odlewy itd. – do samodzielnego montażu). Do oceny nie mogą być wystawiane modele, które w latach ubiegłych zdobyły wyróżnienia. W festiwalu może uczestniczyć modelarz z maksymalnie 2 samodzielnie wykonanymi modelami w danej klasie startowej. W klasyfikacji końcowej uwzględniony zostanie jedynie najlepszy model zawodnika w danej klasie. We wszystkich klasach startowych nastąpi podział na kategorie wiekowe: młodzik (do 13 lat) junior (od 13 do 18 lat) oraz senior (od 18 lat).

Modele będą oceniane przez komisję sędziowską. W czasie oceny komisja będzie jednak zwracać szczególnie uwagę na:
– staranność wykonania oraz poprawność geometryczną,
– stopień skomplikowania modelu,
– malowanie i oznakowanie,
– wkład pracy własnej.

Modele można zgłaszać tylko przez Internet, poprzez specjalnie przygotowany system rejestracji na stronie konkursu (www.bytom-model-festiwal.pl) w zakładce „Sekcja zawodnika”. Organizatorzy nie pobierają opłaty startowej.

W ramach festiwalu odbędzie się również Konkurs "Czarne Diamenty". W tej kategorii wystawiane są modele zwaloryzowane na podstawie dołączonej dokumentacji, łącznie z udokumentowaniem malowania danego egzemplarza samolotu/pojazdu. Dodatkowym kryterium oceny będzie dołączenie zdjęć z budowy modelu. Oceniana będzie: zgodność z oryginałem (dokumentacja), jakość wykonania adekwatna do poziomu trudności modelu i jego malowania, oraz wkład pracy własnej. Przy rejestracji internetowej organizatorzy proszą o dołączenie zdjęcia i krótkiego opisu modelu.

Z okazji stulecia zakończenia I wojny światowej oraz odzyskania niepodległości przez Polskę, organizatorzy przygotowali pięć kategorii specjalnych (okolicznościowych). To klasa startowa specjalnie dla seniorów. Każdy zawodnik w kategorii specjalnej może zgłosić tylko jeden model. (Tak więc samolot w skali 1:32 z okresu 1914-1918 uczestnik zgłasza według własnego uznania w kategorii WS32 lub S7 lub S1G). W każdej z wymienionych kategorii zostanie wyłoniony jeden zwycięzca, nagrodzony dyplomem. Dodatkowo przyznany zostanie jeden „Puchar za najciekawszy model WWI” ufundowany przez organizatorów festiwalu oraz Nagroda specjalna - bon zakupowy na kwotę 1000 PLN, ufundowany przez firmę Mr Hobby Polska.

Imprezą towarzyszącą festiwalu jest też giełda modelarska.

Program imprezy:

24.03.2018r. (sobota)
8:00-12:30 – przyjmowanie modeli
13:-17:00 – zwiedzanie wystawy
15:00 – odprawa sędziów i ocena modeli
8:30-17:00 – giełda modelarska

25.03.2018 r. (niedziela)
9:00-12:00 – zwiedzanie wystawy
12:00 – odbiór modeli
13:00-14:30 – rozdanie nagród oraz uroczyste zamkniecie zawodów
9:00-13:00 – giełda modelarska

Szczegółowe informacje dostępne są w Regulaminie, na stronie Festiwalu oraz na Facebooku.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony