Poszukiwania z udziałem Anakondy nad Mierzeją Wiślaną

W-3WARM Anakonda podczas akcji ratowniczej (fot. kmdr ppor. Marcin Braszak)

Wczoraj lotnicy SAR z Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej wezwani zostali do poszukiwań w rejonie Krynicy Morskiej. Przyczyną była czerwona flara zaobserowana nad Mierzeją Wiślaną.

W dniu 18 lutego, o godzinie 19:00, załoga dyżurna SAR z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego w Gdyni-Babich Dołach, postawiona została do gotowości sygnałem alarmowym „Rozbitek na morzu”. Z otrzymanych informacji wynikało, że nad Mierzeją Wiślaną zaobserwowano czerwoną flarę, będącą w żegludze międzynarodowym sygnałem wyzwania pomocy.

Załoga śmigłowca poszukiwawczo-ratowniczego W-3WARM Anakonda, dowodzona przez kpt. pil. Piotra Bugajskiego, wystartowała w kierunku rejonu poszukiwań o godz. 19:16, nawiązując łączność ze służbami koordynującymi akcję.

Po dolocie do rejonu, o godzinie 19:39 rozpoczęto przeszukiwanie wybrzeża w pobliżu Krynicy Morskiej. W rejonie, działania poszukiwawcze z wody, prowadziła również jednostka Straży Granicznej, z którą załoga śmigłowca nawiązała łączność.

O godzinie 20:43 załoga powiadomiona została o przerwaniu akcji. Śmigłowiec powrócił na lotnisko Oksywie, lądując o godzinie 21:05. Żródła sygnału nie ustalono.

Źródło: Brygada Lotnictwa MW
comments powered by Disqus