Film o ratownikach

Brygada Lotnictwa MW

W środę, 4 marca, w Klubie Garnizonowym w Gdyni Babich Dołach odbędzie się pokaz filmu dokumentalnego „Ratownicy”. Jego premiera odbyła się podczas ubiegłorocznego XXI Ogólnopolskiego Przeglądu Filmów Amatorskich Wojska Polskiego „OPFA 2008” w Rzeszowie. Film, którego autorem jest st. mat Andrzej Karpiuk z 43. Bazy Lotniczej MW przedstawia codzienną służbę personelu Grupy Poszukiwawczo – Ratowniczej 28. Eskadry Lotniczej.

Został zrealizowany w ubiegłym roku podczas szkolenia i ćwiczeń personelu Grupy Poszukiwawczo – Ratowniczej 28. Puckiej Eskadry Lotniczej w Gdyni Babich Dołach. Kolejny pokaz filmu planowany jest w dniu 13 marca.

Ogólnopolski Przegląd Filmów Amatorskich Wojska Polskiego jest cykliczną imprezą organizowaną dla filmowców amatorów wywodzących się ze środowiska wojskowego oraz dla twórców indywidualnych, których filmy związane są z historią i współczesnością wojska oraz problematyką obronną. Ich laureaci prezentują swoje filmy na konkursach w kraju i zagranicą, takich jak Międzynarodowy Festiwal Filmów Wojskowych w Bracciano we Włoszech. W ubiegłym roku w konkursie uczestniczyło 35 filmów. St. mat Andrzej Karpiuk jest laureatem nagrody głównej „OPFA 2006”.

Źródło: Brygada Lotnictwa MW
comments powered by Disqus