Projekt "Edukacja młodzieży mural - Historia Polskiego Lotnictwa" zgłoszony do BO Warszawy

Projekt "Edukacja młodzieży mural - Historia Polskiego Lotnictwa" (fot. Artur Adamiec)

W tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego warszawiacy zgłosili swoje pomysły. Właśnie trwa ocena tych propozycji. Ocena pomysłów potrwa do 4 maja. Do końca maja będzie można odwoływać się od wyników oceny.

A już od 15 czerwca będzie można głosować na propozycje dzielnicowe i ogólnomiejsce finansowane z budżetu obywatelskiego dla Warszawy na 2022 rok.

Wśród zgłoszonych propozycji jest projekt dzielnicowy pn. "Edukacja młodzieży mural - Historia Polskiego Lotnictwa". Dotyczy on wykonania 2 murali na ścianach szczytowych elewacji budynku szkoły nr 227 przy ul. Astronautów 17 (ściany są od strony ul. Hynka). Murale będą przedstawiać na tle wymalowanego nieba z chmurami wydane polskie znaczki pocztowe. W nowym projekcie na znaczkach o tematyce lotniczej przypomniane zostaną takie ikony Polskiego Lotnictwa jakimi byli:

  • Franciszek Żwirko i Stanisław Wigura – Chellenge 1932 ( 11.09.1932 – 90 rocznica śmierci.),
  • Stanisław Skarżyński – 89 rocznica przelotu przez Atlantyk RWD5 bis oraz 91 rocznica rajdu do około Afryki 25 770km,
  • Gwiazda Polski – 84 rocznica przygotowania do wzlotu największego na świecie balonu stratosferycznego uszytego w Legionowie,
  • Czesław Tański – 126lat od pierwszego polskiego wzlotu na Lotni własnej konstrukcji.

Dodatkowo na muralu pojawiają się w formie stempli pocztowych logo firm i organizacji związanych z tymi wydarzeniami: Aeroklub Polski, Aeroklub Warszawski, Instytut Lotnictwa, Politechnika Warszawska, Wytwórnia Balonów w Legionowie, Firma Motolux inż. Jana Szala 1935.

Autorem pomysłu jest Artur Adamiec, a współautorką Anna Olej-Kobus. Więcej o projekcie TUTAJ.

– Poszukuję osób które mogłyby pomóc mi dotrzeć do braci lotniczej która aktywnie mogłaby rozpropagować projekt. Chętnie przyjmę wszelkie sugestie jak zdobyć głosy na ten lotniczy mural – mówi Artur Adamiec.
kontakt:  Artur Adamiec 602 600 768
instagram:  odlotowe_murale

Po sukcesie powstania muralu BALON HYNKA warto dalej walczyć o zaznaczenie w przestrzeni miasta polskich lotniczych sukcesów.




(fot. Artur Adamiec)

Źródło: bo.um.warszawa.pl
comments powered by Disqus