Przejdź do treści
Źródło artykułu

Boeing i UTC Aerospace Systems przedłużyły umowę i zwiększają produkcję w Polsce

Boeing i UTC Aerospace Systems z dumą ogłaszają przedłużenie umowy na produkcję w Polsce elementów samolotów Boeinga – w tym Next-Generation 737, 737 MAX i 787 Dreamliner. UTC Aerospace Systems, wieloletni dostawca i partner biznesowy Boeing Commercial Airplanes, jest częścią United Technologies Corp.

UTC Aerospace Systems zwiększa liczbę kluczowych komponentów podwozia produkowanych i montowanych dla 737 w zakładach produkcyjnych w Rzeszowie i Krośnie, w tym kompletnych zespołów podwozia przedniego i newralgicznych komponentów podwozia głównego. Dodatkowe zlecenia dla 737 mogą stworzyć nawet ponad 100 nowych miejsc pracy w Polsce. 737 jest najlepiej sprzedającym się samolotem w historii lotnictwa komercyjnego. Przewiduje się, iż w połączeniu z nowymi zleceniami dla innych zakładów UTC w Polsce, wliczając w to wytwarzanie pomocniczych zespołów silnikowych przez Pratt & Whitney w Rzeszowie, w przeciągu następnych 15 lat wartość wsparcia programów samolotowych Boeinga przekroczy 1 miliard dolarów, czyli równowartość ok. 3,6 miliarda złotych.

„Boeing jest jednym z naszych najważniejszych klientów od ponad 80 lat” – powiedziała Kimberly Kinsley, vice president for Operations w UTC Aerospace Systems, przy okazji ogłaszania przedłużenia kontraktu z Boeingiem, który stworzy nowe miejsca pracy w Polsce. „Jesteśmy niezmiernie zadowoleni, że będziemy kontynuować to partnerstwo poprzez realizację zwiększanych zamówień dla programów samolotowych Boeinga. Łączy nas zaangażowanie w rozwój branży lotnictwa w Polsce”.

UTC Aerospace Systems oraz Boeing silnie zaznaczyły swoją obecność w Polsce. UTC Aerospace Systems zatrudnia ponad 2 000 pracowników w swoich zakładach w Rzeszowie, Krośnie, Wrocławiu i Kaliszu. Boeing od ponad 20 lat pozyskuje komponenty i podzespoły lotnicze w Polsce. Roczne wydatki spółki w 2015 r. mają wynieść blisko 75 milionów dolarów, czyli ok. 273,5 miliona złotych.

„Zakłady UTC Aerospace Systems w Polsce wraz ze wspierającymi je polskimi dostawcami konsekwentnie dostarczają na czas wysokiej jakości produkty, oferując przy tym konkurencyjne ceny” – powiedział Jeff Luckey, szef Supplier Performance – Europe, Middle East and India w Boeing Commercial Airplanes. „Wraz z rosnącym tempem produkcji opieramy się na partnerach łańcucha dostaw, takich jak UTC Aerospace Systems, i ich polskich pracownikach, aby sprostać bezprecedensowemu zapotrzebowaniu na komercyjne samoloty Boeinga”.

Boeing bezpośrednio zatrudnia w Polsce ponad 300 pracowników, a programy spółki łącznie zapewniają w kraju ponad 3 600 miejsc pracy. Warszawskie biuro Boeinga jest centrum operacyjnym dla Boeing Defense, Space & Security na Europę Środkową i Wschodnią. Jeppesen, spółka zależna Boeinga, ma placówkę w Gdańsku.

„Wraz ze zwiększeniem pracy UTC Aerospace Systems w Polsce istotnie włączamy Polskę w światowy łańcuch dostaw Boeinga” – powiedział Jeff Luckey.

UTC Aerospace Systems zajmuje się projektowaniem, produkcją i obsługą zintegrowanych systremów i komponentów na potrzeby przemysłu lotniczego i obronnego. UTC Aerospace Systems obsługuje globalną bazę klientów dzięki rozbudowanej sieci zakładów produkcyjnych i centrów obsługi klientów zlokalizowanych na całym świecie. United Technologies Corp., z siedzibą w Hartford, Connecticut, w Stanach Zjednoczonych, zapewnia zaawansowane technologicznie systemy i usługi dla branży budowlanej i lotniczej.

Boeing jest światowym liderem w lotnictwie oraz największym producentem samolotów komercyjnych i wojskowych statków powietrznych. Dodatkowo Boeing projektuje i produkuje helikoptery, systemy elektroniczne i obronne, pociski, satelity, rakiety nośne i zaawansowane systemy informacji i komunikacji. Spółka zapewnia również liczne usługi wsparcia dla wojska i komercyjnych linii lotniczych. Boeing dostarcza produkty i usługi dla klientów w 150 krajach i jest jednym z największych amerykańskich eksporterów pod względem sprzedaży. Boeing ma siedzibę w Chicago i zatrudnia ponad 165 000 pracowników w Stanach Zjednoczonych i ponad 65 krajach.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony