Dzień Dziecka z pilotami i Bogusiem Niedźwiedziem Lotnikiem

Dzień Dziecka z pilotami i Bogusiem Niedźwiedziem Lotnikiem (fot. Jerzy Czarnowski)

3 czerwca 2016 r. w Aeroklubie Warszawskim odbyło się lotniczo – czytelnicze spotkanie zorganizowane dla dzieci z rodzinnego Domu Dziecka z Bemowa oraz szkoły podstawowej na Bielanach. Oprócz pilotów wojskowych i cywilnych, w wydarzeniu wziął udział tajemniczy, pluszowy gość.

Gości powitały Iwona Kamińska odpowiedzialna za marketing w aeroklubie oraz Agnieszka Czarnowska z Projektu „Boguś Niedźwiedź – Lotnik". Wkrótce później, milusińscy zwiedzili sekcje samolotową i szybowcową – była okazja, aby zajrzeć do wnętrza samolotu, zapytać mechaników o działania maszyn, czy wsiąść do kabiny szybowca.

Następnie, na murawie lotniska, piloci przeczytali dzieciom wiersze i bajki o lataniu i kosmosie. Wśród zaproszonych gości byli: kpt. pil. (rez.) Robert Zawada (autor książki „Jak Gapa został Pilotem"), kpt. Janusz Więckowski (pilot liniowy, instruktor Aeroklubu Warszawskiego) oraz por. pil. Ireneusz Krajewski z 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku. Spotkanie prowadziła Anna Ciepiel z Fundacji „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom", koordynator kampanii „Czytanie – męska rzecz!".


(fot. Jerzy Czarnowski)

Tym razem, to projekt  "Piloci czytają dzieciom" partnerował Bogusiowi w jego działaniach na rzecz najmłodszych.  Po przeczytaniu fragmentu "Kosmicznych odkrywców" Grażyny Bąkiewicz, por. Krajewski przedstawił małym uczestnikom tajemniczego gościa i opowiedział o jego lotniczej misji. Pojawienie się latającego niedźwiedzia wywołało dużą radość wśród dzieci. Każdy chciał mieć zdjęcie z niezwykłym misiem-pilotem!

 
(fot. Jerzy Czarnowski)

Kolejną atrakcją były zabawy z agencją Potworkowo. Szaleństwu wśród gigantycznych baniek mydlanych towarzyszyło malowanie buziek. Dzieciaki miały również okazję odwiedzić szwalnię Sekcji Spadochronowej, a potem wykazać się kreatywnie w konkursie rysunkowym "Niedźwiedź w przestworzach". Należało narysować Bogusia Niedźwiedzia w dowolnym typie statku powietrznego.

 
(fot. Jerzy Czarnowski)

Komisja konkursowa miała twardy orzech do zgryzienia, ale, pośród prac rozłożonych na skrzydle samolotu, wybrał trzy zwycięskie prace. O nagrody zadbała Fundacja „ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom", a Carrefour Bemowo (który zapewnił  słodkie przekąski i napoje) zorganizuje wystawę wszystkich rysunków na terenie swojego sklepu. Miłą niespodziankę sprawiło wszystkim krakowskie Wydawnictwo „Skrzat, które sprezentowało wszystkim uczestnikom po egzemplarzu nowej książki Roberta Zawady oraz kolorowanki "Statki powietrzne".

Ok. godz. 15.00 nastąpiło wręczenie dyplomów Odlotowego Dzieciaka oraz podziękowań i pożegnanie. 

Źródło: Biuro Projektu Boguś Niedźwiedź
comments powered by Disqus