Ogólnopolski Finał Konkursu Młodych Artystów FAI za rok 2019

Praca Karoliny Malik - Gr. 2 - 3 miejsce (fot. bemowskie.pl)

8 marca 2019 odbył się Ogólnopolski Finał Konkursu Młodych Artystów FAI za rok 2019. Głównym celem konkursu jest promocja sportu lotniczego oraz lotnictwa i astronautyki.

Konkurs Młodych Artystów FAI, to międzynarodowy konkurs plastyczny dla młodzieży w wieku od 6 do 17 lat. Każde państwo członkowskie FAI organizuje i sponsoruje konkurs w swoim kraju, a prace laureatów z danego kraju wysyłane są do siedziby FAI w Lozannie i tam oceniane przez Międzynarodowe Jury. Dzieci z naszego kraju już wielokrotnie zdobywały piękne medale i dyplomy FAI.

W celu zainspirowania młodych artystów Międzynarodowa Komisja Edukacji Lotniczej i Kosmicznej FAI CIEA określa co roku inny temat związany ze sportem lotniczym i lotnictwem ogólnym. "Moje marzenie o lataniu" było tematem konkursu tegorocznej edycji.

Zgodnie ze sprawozdaniami organizatorów Finałów Regionalnych, w tegorocznej edycji Konkursu Młodych Artystów FAI udział wzięło 356 młodych artystów z terenu całego kraju. Komisja wyłoniła po 3 najlepsze prace – w 3 kategoriach wiekowych. Dodatkowo postanowiono przyznać 5 wyróżnień. Laureatami zostali:

Grupa I (urodzeni: między 1.01.2009–31.12.2012)


 

Praca Leny Wołoch - 1 miejsce w Grupie I

Grupa II (urodzeni: między 1.01.2005–31.12.2008)
Praca Alicji Motylskiej - 1 miejsce w Grupie II

Grupa III (urodzeni: między 1.01.200131.12.2004)
Praca Agaty Musiał - 1 miejsce w Grupie III

Protokół komisji oraz prace zwycięzców prezentowane są na stronie internetowej organizatora Finału Ogólnopolskiego www.bemowskie.pl/aeromodelklub.

Laureaci (zdobywcy miejsc 1-3), w każdej grupie wiekowej, otrzymają dyplom i medal Aeroklubu Polskiego. Autorzy prac wyróżnionych otrzymają dyplomy Aeroklubu Polskiego.

Źródło: Bemowskie Centrum Kultury
comments powered by Disqus