Przejdź do treści
Konkurs Młodych Artystów FAI (fot. fai.org)
Źródło artykułu

"Moje marzenie o lataniu" – Konkurs Młodych Artystów FAI 2019

Międzynarodowa Federacja Lotnicza (FAI), wzorem lat ubiegłych, ogłosiła Konkurs Młodych Artystów FAI na rok 2019. Głównym celem konkursu jest promocja sportu lotniczego oraz lotnictwa i astronautyki.

Aeroklub Polski zachęca i zaprasza wszystkie Aerokluby Regionalne, Stowarzyszenia Lotnicze i Modelarskie, Szkoły oraz Domy Kultury do wzięcia udziału w polskiej edycji konkursu.

Konkurs Młodych Artystów FAI, to międzynarodowy konkurs plastyczny dla młodzieży w wieku od 6 do 17 lat. Każde państwo członkowskie FAI organizuje i sponsoruje konkurs w swoim kraju, a prace laureatów z danego kraju wysyłane są do siedziby FAI w Lozannie i tam oceniane przez Międzynarodowe Jury. Dzieci z naszego kraju już wielokrotnie zdobywały piękne medale i dyplomy FAI.

W celu zainspirowania młodych artystów Międzynarodowa Komisja Edukacji Lotniczej i Kosmicznej FAI CIEA określa co roku inny temat związany ze sportem lotniczym i lotnictwem ogólnym. Tematem konkursu FAI Young Artists Contest na rok 2019 jest "Moje marzenie o lataniu".

Czy lubisz rysować i malować? Czy marzysz o sportach lotniczych? Jeśli tak, sięgnij po flamaster, ołówek lub pędzel i weź udział w Konkursie Młodych Artystów FAI – 2019. Celem jest stworzenie dzieła ilustrującego temat tegorocznego konkursu, tzn. "Moje marzenie o lataniu" i pokazanie światu, jak jesteś utalentowany.

Zgłoszone prace będą oceniane w 3 grupach wiekowych:
Grupa I.   – kategoria młodzików (urodzeni między 1.01.2009 a 31.12.2012),
Grupa II.  – kategoria juniorów młodszych (urodzeni między 1.01.2005 a 31.12.2008),
Grupa III. – kategoria juniorów (urodzeni między 1.01.2001 a 31.12.2004).

Interpretacja tematu na rok 2019 – "Moje marzenie o lataniu"

Czy kiedykolwiek siedziałeś w klasie, wyglądałeś przez okno i zastanawiałeś się, jak to jest latać? Jeśli tak, nie jesteś sam! Nauczyciele mogą nie zawsze to lubić, ale coś z patrzenia w niebo wzywa nas do marzeń o tym, co jest możliwe. Pomarańczowe płomienie unoszące się nad ogniskiem robią to samo i kto nie był trochę zazdrosny widząc jak jastrząb szybuje po niebie? W każdym z nas, marzenie o lataniu czeka na szansę, aby się spełnić.

Natura ma wiele sposobów, aby zachęcić nas do marzeń. Niezależnie od tego, czy są to gorące płomienie zawieszone nad ogniskiem czy opadające liście drzew, każde z nich wyzywa nas do marzeń o szybowaniu po niebie. W odpowiedzi marzymy o tworzeniu balonów na gorące powietrze o różnych kształtach i kolorach. Palniki wtaczają ciepło do wnętrza balonu, ogrzewając powietrze i wznosząc nas ku niebu. Marzenia o lataniu doprowadzą do powstania nowych szybowców różnego typu. Zaawansowane i nowe szybowce, paralotnie i lotnie pozwolą nam szybować w powietrzu z łatwością i wdziękiem.

Z powrotem na ziemi, ci z nas, którzy chcą oswoić wiatr zamiast surfować po nim marzą o stworzeniu nowych samolotów i śmigłowców, które pozwolą nam rzucić wyzwanie wiatrowi i latać tam, gdzie chcemy. Wizje nowych samolotów akrobacyjnych przelatują przez nasze umysły, tak jak pewnego dnia będą przelatywać się po niebie. A może marzysz o dołączeniu do swoich znajomych w specjalnie zaprojektowanym helikopterze, który pozwala zobaczyć Twoją okolicę, miasto lub wieś. Dla innych wyścig do granic kosmosu doprowadzi do marzeń o samolotach odrzutowych, latających szybciej i wyżej niż kiedykolwiek.

Każde osiągnięcie w lotnictwie zaczynało się od marzeń. Kolejna generacja entuzjastów lotnictwa z realizowała swoje marzenia na pracach tych, którzy byli wcześniej. Teraz twoja kolej. Bez wzglądu na to dokąd zaprowadzi Cię wyobraźnia, gdy spojrzysz w chmury, nadszedł czas, aby wziąć swoje ulubione przybory artystyczne i przedstawić swoje marzenie o lataniu!

Wkrótce opublikowane zostanie na stronie www.bemowskie.pl/projekt/aeromodelklub/ pismo organizacyjne Aeroklubu Polskiego oraz pozostałe informacje i formularze, a już teraz zachęcamy do rozpoczęcia prac artystycznych.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony