Młodzi Modelarze-Lotnicy na Start w Chrcynnie

Młodzi Modelarze-Lotnicy na Start (fot. bemowskie.pl)

W niedzielę, 2 czerwca o godz. 14:00 na lotnisku w Chrcynnie odbędą się Mistrzostwa Aeroklubu Warszawskiego dla Juniorów Młodszych  –  Młodzi Modelarze-Lotnicy na Start.

Jest to impreza podsumowująca całoroczne szkolenia podstawowe w klubach modelarskich. Ma ona w Polsce już 50-letnią tradycję. Jest rozgrywana między innymi w konkurencji modeli szybowców swobodnie latających F1A/2, znanych powszechnie jako „JASKÓŁKA”.

Organizatorem zawodów jest  Sekcja Modelarska  Aeroklubu Warszawskiego. Współorganizatorami są: Bemowskie Centrum Kultury – Aeromodelklub, Ośrodek Kultury w Wieliszewie – Sekcja Modelarstwa Lotniczego „WAŻKA” oraz Ośrodek Kultury i Sportu w Zielonce – Modelarnia Lotnicza.

W zawodach uczestniczyć mogą dziewczęta i chłopcy do lat 16, tzn. urodzeni w roku 2003 lub później. Licencje sportowe FAI – nie są wymagane.

Mistrzostwa rozegrane będą zgodnie z regulaminem zawodów modeli latających dla juniorów młodszych, opublikowanym w „Systemie współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży w modelarstwie lotniczym i kosmicznym” – Edycja 2018.

Podczas Mistrzost rozgrywane będą konkurencje:
• F1A/2 – modele szybowców swobodnie latających typu „Jaskółka”,
• F1H – modele szybowców swobodnie latających,
• F1G – modele latające z napędem gumowym,
• F1K – modele z napędem silnikowym, na gaz CO2,
• F3J/M – modele szybowców zdalnie sterowanych,
• S6A – modele rakiet czasowych z taśmą hamującą.

Więcej informacji o zawodach w Biuletynie informacyjnym.

Źródło: Bemowskie Centrum Kultury
comments powered by Disqus