Konkurs Młodych Artystów FAI rozstrzygnięty

Karolina Malik - 1 m w kategorii Juniorów konkursu Młodych Artystów FAI 2020 (fot. bemowskie.pl)

Znamy już laureatów międzynarodowego konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży (6-17 lat) pn. 2020 FAI Young Artists Contest (Konkurs Młodych Artystów FAI–2020). Każdy kraj – należący do Międzynarodowej Federacji Lotniczej FAI organizuje konkurs we własnym zakresie, respektując wszystkie zasady Regulaminu FAI. Na mocy umowy partnerskiej organizatorem edycji polskiej KMA jest Aeromodelklub Bemowskiego Centrum Kultury.

Tematem tegorocznych prac brzmiał: "Latanie kiedyś i w przyszłości". Z ocenianych prac Komisja  wyłoniła po 3 najlepsze prace – w 3 kategoriach wiekowych. Dodatkowo postanowiono przyznać 1 wyróżnienie. Zgodnie ze sprawozdaniami organizatorów Finałów Regionalnych, w tegorocznej edycji   Konkursu Młodych Artystów FAI udział wzięło 171 młodych artystów z terenu całego kraju.

Wyniki tegorocznego konkursu (Finału Ogólnopolskiego) podane są w oficjalnym Protokole Komisji Konkursowej.

Prace laureatów krajowych zostały wysłane do siedziby FAI w Lozannie, gdzie w ramach Finału Światowego, razem z pracami z całego świata będą oceniane przez międzynarodowe Jury FAI. Młodym Artystom z Polski życzymy sukcesów. O wynikach Finału Światowego poinformuje wkrótce organizator konkursu w Polsce – Aeromodelklub Bemowskiego Centrum Kultury – członek zwyczajny Aeroklubu Polskiego.

Zapraszamy do obejrzenia Katalogu prac laureatów edycji polskiej tego oryginalnego i wyjątkowego konkursu, organizowanego od 34 lat przez Międzynarodową Federację Lotniczą FAI i nieprzerwanie od 20 lat także w Polsce. Zobaczcie jak zinterpretowany został temat "Latanie kiedyś i w przyszłości".

Katalog prac laureatów

Źródło: Bemowskie Centrum Kultury
comments powered by Disqus