Książka "Skrzydlata ferajna. Ci cholerni Polacy prywatnie"

Książka "Skrzydlata ferajna. Ci cholerni Polacy prywatnie" (fot. Bellona)

16 września br. swoją premierę miała książka pt. "Skrzydlata ferajna. Ci cholerni Polacy prywatnie" autorstwa Sławomira Kopra, wydana nakładem wydawnictwa Bellona.

"Ci cholerni Polacy" jak nazywał ich Churchill, to ludzie o niezwykłej odwadze i ogromnej fantazji. Żyli szybko, umierali młodo, a o ich wyczynach krążyły legendy.

Jacy byli naprawdę, jak radzili sobie ze świadomością, że każdy dzień może być tym ostatnim?

Niezwykła historia młodych pasjonatów lotnictwa, którzy zadziwili świat swoją odwagą i umiejętnościami. Za swoje nieprawdopodobne sukcesy, zapłacili najwyższą cenę.

Przeczytacie o kulisach ich brawurowego życia, niewyczerpanej fantazji, sukcesach, błędach i determinacji. "Skrzydlata ferajna. Ci cholerni Polacy prywatnie" to opowieść o ludziach żyjących na krawędzi, tęskniących za zastrzykiem adrenaliny i codzienną dawką ryzyka.

Niezwykły świat koneserów życia, opowieść o szaleńczej odwadze i miłości do latania.

Sławomir Koper – polski pisarz, autor książek historycznych, publicysta, radiowy i telewizyjny ekspert historyczny. W swoich książkach przedstawia historię głównie poprzez fakty mało znane, zapomniane lub pomijane w „oficjalnych” monografiach. Prezentuje ważne i znane, ale także nieco już zapomniane postacie w kontekście życia prywatnego i codziennego oraz obyczajowości charakterystycznej dla danej epoki. Uchodzi za jednego z najbardziej popularnych pisarzy historycznych, według informacji wydawców, tylko w latach 2009-2012 sprzedano około 430 tys. jego książek, natomiast do końca marca 2016 sprzedaż osiągnęła 800 tys.

Źródło: Bellona
comments powered by Disqus