Przejdź do treści
Źródło artykułu

Lotnisko w Brukseli spodziewa się ponad 228 tys. pasażerów w ten weekend, najwięcej od czasów pandemii koronawirusa

Port lotniczy Zaventem w Brukseli spodziewa się w najbliższy weekend przeszło 228 tys. pasażerów - poinformowała w piątek rzeczniczka lotniska Ihsane Chioua Lekhli. Jest to największa liczba od czasów wybuchu pandemii Covid-19.

Początek letniego sezonu wakacyjnego to jednocześnie czas tłoku na belgijskich lotniskach. Największe z nich, stołeczny port Zaventem, znajdujący się niedaleko stolicy kraju Brukseli, spodziewa się w piątek 80 tys. pasażerów, 71 tys. w sobotę i 77 tys. w niedzielę.

"Zachęcamy podróżnych, aby przyjeżdżali dwie godziny wcześniej przed planowanym odlotem w przypadku lotów w strefie Schengen oraz trzy godziny w przypadku lotów poza nią" – mówiła Lekhli.

Zaventem spodziewa się, że obsłuży tego lata około 4,7 mln pasażerów. Ich największa liczba oczekiwana jest w następny weekend, 7-9 lipca, kiedy spodziewanych jest 231 tys. podróżnych.

Tymczasem zarówno tłumy podróżujących i mała liczba policji lotniskowej prowadzą do problemów na stołecznym lotnisku, o czym informowały niedawno belgijskie media.

"Od kilku dni mamy nawet do czynienia z pasażerami, którzy ze sobą walczą, bo zbyt długo czekają na kontrolę paszportową" – powiedział dziennikowi "Het Laatste Nieuws" jeden z policjantów.

Jak podaje "HLN" nie należy spodziewać się poprawy sytuacji, albowiem lotniskowa policja od lat boryka się z chronicznym brakiem personelu. Na Zaventem powinno pracować 533 policjantów, ale obecnie port zatrudnia jedynie 146 funkcjonariuszy.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony