Przejdź do treści
B757 United Airlines na lotnisku w Glasgow, fot. BBC
Źródło artykułu

Pilot skazany na więzienie za stawienie się na rejs w stanie upojenia alkoholowego

Pilot United Airlines został skazany na 10 miesięcy więzienia po tym, jak zameldował się przed rejsem do Stanów Zjednoczonych w stanie upojenia alkoholowego. Do zdarzenia doszło 2 sierpnia 2019 r., kiedy 63-letni Glendon Gulliver miał wykonać lot UA162 z Glasgow do Newark.

Jednak anonimowy świadek zauważył go dzień przed rejsem, jak spożywał duże ilości alkoholu, co zgłosił zarządcy lotniska. Przed lotem o godz. 09.00 czasu lokalnego pilot został przebadany alkomatem i po stwierdzeniu zawartości alkoholu we krwi przekraczającej limity, został aresztowany. Szkocki sąd poinformował, że mężczyzna przyznał się do „próby pełnienia funkcji lotniczej w stanie upojenia alkoholowego” z naruszeniem ustawy o bezpieczeństwie kolei i transportu.

Jak informował Daily Record Newspaper, lotnik był weteranem wojny w Zatoce Perskiej i w swojej lotniczej karierze już czterokrotnie przekroczył dopuszczalne limity alkoholu we krwi. Szeryf Gillian Craig ogłaszając pilotowi wyrok argumentowała: „Trudno mi wyobrazić sobie bardziej odpowiedzialną rolę niż pilot samolotu pasażerskiego – ci ludzie złożyli swoje życie w twoje ręce. Oczekują, że piloci będą trzeźwi. Rejsem miało podróżować 177 mężczyzn, kobiet i dzieci. – Boję się pomyśleć, jakie mogły być konsekwencje.”

Rzecznik United Airlines poinformował, że skazany pilot już nie lata dla United i podkreślał, że bezpieczeństwo klientów i załogi przewoźnika jest jego najwyższym priorytetem.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony