Transportowany samolot Air India utknął pod wiaduktem w New Delhi

Kadłub A320 pod wiaduktem w New Delhi, fot. bbc

W Internecie pojawił się film przedstawiający samolot linii Air India, który utknął pod wiaduktem w New Delhi. Zezłomowana konstrukcja, która została sprzedana, podczas transportu utknęła na trasie przejazdu. Na filmie można zobaczyć intensywny ruch uliczny obok kadłuba, z którego oddzielono skrzydła.

Przewoźnik oświadczył, że nie ma już żadnego związku z tym statkiem powietrznym. „To jest zezłomowany i wyrejestrowany A320 wcześniej należący do Air India, który jednak sprzedany. Był on transportowany przez nowych właścicieli i Air India nie ma żadnego związku z tym samolotem” – można przeczytać w specjalnym oświadczeniu.

Przedstawiciel zarządcy lotniska w Delhi powiedział, że samolot z pewnością nie był częścią floty stacjonującej na tym lotnisku. Film obejrzano tysiące razy na Twitterze i YouTube, a w komentarzach wiele osób pytało, w jaki sposób samolot mógł utknąć w takim miejscu, bowiem przed transportem tak dużego obiektu należy dokładnie sprawdzić trasę przejazdu. Internauci przypominali podobny incydent, który miał miejsce w stanie Bengal Zachodni w grudniu 2019 r. Wtedy też transportowany samolot Air India utknął pod mostem. 

Źródło: bbc.com
comments powered by Disqus