Puchar Polski w Lotach Balonami na Ogrzane Powietrze

Puchar Polski w Lotach Balonami na Ogrzane Powietrze (fot. balonowajura.pl)

Wójtowie Gmin Janów i Olsztyn oraz Aeroklub Śląski zapraszają pilotów balonowych do udziału w Pucharze Polski w Lotach Balonami na Ogrzane Powietrze, który odbędzie się w ramach III Jurajskich Zawodów Balonowych.

Po ubiegłorocznym sukcesie organizowanych przez nasze gminy Balonowych Mistrzostw Polski, Aeroklub przyznał nam prestiżowy przywilej zorganizowania Zawodów w 2019 r. – mówią włodarze Janowa i Olsztyna. – Zawody są bardzo widowiskowe i atrakcyjne dla publiczności. Trudno wyobrazić sobie lepszą promocje dla naszych gmin – dodają.

Ubiegłoroczne rozegrane na terenie Gmin Janów i Olsztyn Mistrzostwa Polski, odbywające się pod patronatem Ministra Sportu i Marszałka Województwa Śląskiego, były ogromnym sukcesem i bardzo podobały się licznie zgromadzonej publiczności. Zdjęcia balonów królowały na portalach społecznościowych i w wielu mediach. Impreza została uznana za najważniejsze wydarzenie roku 2018 przez kapitułę działająca przy Staroście częstochowskim.

Tegoroczna impreza zaplanowana została na 18-21 lipca 2019 roku, na terenie Gmin Janów i Olsztyn. O miejsce na podium walczyć będzie około 30 załóg.

Warunki uczestnictwa:
– ważna licencja pilota balonu, ważna licencja sportowa,
– nalot dowódczy PIC – min. 50 godz., ważne ubezpieczenie balonu OC i NNW,
– wypełnienie i podpisanie karty rejestracyjnej zawodnika.

Wpisowe:
– pilot + 2 osoby załogi – opłata wynosi 1200 złotych (280 euro) – 3 doby,
– dodatkowa osoba: 140 złotych za osobę (33 euro) za dobę.

Podstawą wpisania na listę startową jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który znajduje się poniżej oraz przesłanie go wraz z kopią wpłaty na adres: info@balonowajura.pl

Termin nadesłania zgłoszeń: do 15 czerwca 2019 r. Więcej informacji dot. udziału w zawodach na stronie www.balonowajura.pl

Karta zgłoszeniowa

Więcej informacji na stronie www.balonowajura.pl oraz na stronie wydarzenia.

Źródło: balonowajura.pl
comments powered by Disqus