II Fiesta Balonowa w Wąchocku

II Fiesta Balonowa w Wąchocku (fot. Balonowa Strona Nieba)

W ostatni weekend czerwca nad dachami Wąchocka i Starachowic rozgrywane będą zawody balonowe. To będzie już druga edycja Fiesty Balonowej z Wąchocku, która odbędzie sie w dniach 28-30.06.2019 r.

Start potwierdziło 14 ekip. Codziennie na profilu Balonowa Strona Nieba organizatorzy przedstawią kolejnych pilotów. Zaczęli od balonu, który ma powiązanie ze Starachowicami. Wiadomo już, że pierwszym pilotem będzie Patryk Kalinowski. Piloci rozgrywać będą konkurencje m.in.: „Krzyż”, „Pogoń za lisem”.

Oficjalne otwarcie Fiesty odbędzie się 28 czerwca o godzinie 17:00. Pierwsze loty balonów odbędą się już tego samego dnia po godz. 18. Następnego dnia zaplanowano jeszcze dwa loty balonów, rano i wieczorem, podczas których rozgrywane będą konkurencje.

Podczas Fiesty, w godzinach 20:45 – 21:30, odbędą się dwa nocne pokazy balonów: 28 czerwca w Starachowicach, a 29 czerwca przy zalewie w Wąchocku.

W sobotę o godz. 22.00 zaplanowano uroczystą kolację, ogłoszenie wyników i rozdanie nagród. A w niedzielę (30 czerwca) od samego rana zaplanowane zostały loty widokowe. Będzie to również dzień rezerwowy na rozegranie konkurencji, w razie niesprzyjającej pogody w dniu poprzednim.

Organizatorami drugiej edycji Fiesty Balonowej w Wąchocku są Balonowa Strona Nieba i Hotel Europa Starachowice. Patronat nad Fiestą objęli: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Przegląd Lotniczy i TVP Kielce.

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Źródło: Balonowa Strona Nieba
comments powered by Disqus