BAE Systems wesprze światową flotę myśliwców F-16

F-16 w locie - w dok z boku (fot. BAE Systems)

Umowa ID/IQ z U.S. Air Force dotyczy dostawy sprzętu do naziemnego wsparcia eksploatacji floty myśliwców F-16 w ponad 25 krajach do 2031 roku.

BAE Systems otrzymało od Sił Powietrznych USA (U.S. Air Force) kontrakt o wartości do 600 mln USD na dostawy wyposażenia służącego do wsparcia eksploatacji międzynarodowej floty samolotów F-16. Ta 10-letnia umowa ID / IQ (na czas nieokreślony / dostawę nieokreślonej ilości) obejmuje szkolenie, wsparcie inżynierskie, wyspecjalizowany sprzęt do testów i ponad 1200 elementów wyposażenia, które posłuży do zapewnienia dostępności jednego z najbardziej wszechstronnych wielozadaniowych samolotów bojowych.

„BAE Systems jest światowym liderem w opracowywaniu wyspecjalizowanych produktów niezbędnych do naziemnych testów F-16. Zarządzamy również pełnym portfolio sprzętu wsparcia eksploatacji, wymaganego do zapewnienia dostępności maszyn należących do U.S. Air Force i sił sprzymierzonych” – powiedziała Meg Redlin, dyrektor działu systemów misji w BAE Systems. „Nasz zespół ds. testów i wsparcia produktu zapewnia, że wszystkie warianty tego samolotu są obsługiwane przez cały cykl jego eksploatacji, zapewniając optymalizację użytkowania”.

Umowa zapewni dostawy sprzętu do wsparcia eksploatacji floty F-16 w ponad 25 krajach do 2031 roku. Począwszy od urządzeń do testów kalibracyjnych awioniki i testów systemu zarządzania płatowcem, aż do sprzętu służącego do wsparcia użytkowania zespołu napędowego, instalacji hydraulicznej i urządzeń elektrycznych, kompleksowe podejście BAE Systems jest kluczowym czynnikiem umożliwiającym utrzymanie F-16 w służbie na całym świecie. Firma polepszy wsparcie eksploatacji samolotów, zmniejszy wysiłek logistyczny i zminimalizuje koszty cyklu życia na mocy umowy, która obejmuje zarządzanie dezaktualizacją, logistykę i utrzymanie w służbie oraz opracowanie wsparcia na poziomie bazy i warsztatu.

BAE Systems dostarczy również systemy diagnostyczne USM-464/638 do testów awioniki w ramach obsługi okresowej i napraw (I-Level) i wesprze ich eksploatację przez U.S. Air Force i zagranicznych użytkowników F-16. Rozwój i zarządzanie wyposażeniem wsparcia będzie realizowane poza siedzibą firmy w Fort Worth w Teksasie. Dotychczas firma dostarczyła ponad 100 000 urządzeń wykorzystywanych do wsparcia i testów.

Źródło: BAE Systems
comments powered by Disqus