United: Nowa ścieżka zawodowa dla pilotów

United: Nowa ścieżka zawodowa dla pilotów

Linie United Airlines stworzyły nowy program z Metropolitan State University w Denver, aby wśród studentów zidentyfikować potencjalnych utalentowanych pilotów i umieścić ich w programie szkoleniowym pilotów United. Przewoźnicy regionalni oferowali podobne programy w ostatnich latach, ale po raz pierwszy duża amerykańska linia lotnicza nawiązała współpracę z wydziałem lotnictwa uniwersyteckiego.

"Program ścieżki kariery pomaga nam sprawnie zarządzać naszą flotą i nadal zapewnia znakomitą obsługę naszym klientom" – powiedział kapitan Mike McCasky, dyrektor szkolenia lotniczego dla United oraz absolwent MSU Denver. "Studenci mają świetny start w karierze, a linie lotnicze mają dostęp do utalentowanej grupy pilotów".

United rozpocznie przyjmowanie kandydatów do rozpatrzenia w programie ścieżki kariery w sierpniu. Aby wziąć udział w procesie rekrutacji, uczniowie muszą ukończyć co najmniej dwa semestry w programie zawodowego oficera lotu, posiadać certyfikat pilota zawodowego i uprawnienia do wykonywania lotów według wskazań przyrządów oraz utrzymać status pełnoetatowy z 3,0 kumulatywnym GPA na kursach lotniczych. Partnerstwo nie gwarantuje uczniom przyszłej pracy, ale jeśli spełnią oni wymagania, będą mogli skorzystać z okazji.

Prognoza Boeinga zakłada, że linie lotnicze z całego świata wykonujące przewozy pasażerskie oraz cargo kupią w latach 2017-2036 ok. 41 tys. nowych samolotów. Do ich obsługi będą potrzebowały 637 tys. nowych pilotów. Ta liczba obejmuje również odejścia obecnych pilotów na emeryturę, które w USA zaczną gwałtownie rosnąć począwszy od 2021 r.

Według najnowszego raportu Cowen & Company, ponad 42% aktywnych amerykańskich pilotów linii lotniczych pracujących u największych przewoźników, przejdzie na emeryturę w ciągu najbliższych 10 lat. Daje to liczbę ok. 22 tys. osób. W ciągu najbliższych 20 lat, linie lotnicze z terenu Ameryki Północnej będą potrzebowały 117 tys. nowych pilotów. Regionalni przewoźnicy i wojsko już teraz rozpoczęli starania o znalezienie nowych i utrzymanie u siebie dotychczas pracujących. Bez wystarczającej liczby pilotów, rozwój linii lotniczych może zostać bardzo ograniczony i może spowodować uziemienie części samolotów oraz ograniczenie liczby lotów do niektórych miast.

Źródło: AVweb
comments powered by Disqus