Przejdź do treści
Samoloty Textron Aviation
Źródło artykułu

Textron Aviation: Niewielki wzrost sprzedaży w pierwszym kwartale

Koncern Textron Aviation w pierwszym kwartale 2016 roku odnotował niewielki wzrost sprzedaży w segmencie odrzutowców biznesowych. Marka skupiająca Cessnę i Beechcrafta dostarczyła w tym okresie 34 business jety i 26 samolotów King Air. W tym samym okresie w 2015 roku było to odpowiednio 33 i 25 egzemplarzy.

- Zauważamy niewielki wzrost sprzedaży Citation Latitude - 7 sztuk trafiło do nowych właścicieli w pierwszych 3 miesiącach tego roku. To więcej niż pozostałych modeli: Sovereign+ i Citation X+, ale to było do przewidzenia. Styczeń i luty były spokojne, teraz widzimy pewne ożywienie i mamy nadzieję, że dalej będzie już tylko lepiej  - mówi szef koncernu, Scott Donnelly.

80 proc. nowych Citation i co drugi King Air trafiają na rynek amerykański - wynika z danych sprzedaży, ale firma widzi też pewien wzrost zainteresowania klientów w Europie i Chinach.

Dochody za pierwszy kwartał 2016 r. wyniosły nieco ponad 1 mld dolarów - to o 40 mln więcej niż za ten sam okres ubiegłego roku, podczas gdy zyski podskoczyły z 6 do 73 mln dolarów.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony