Raport sprzedaży awioniki wskazuje na ciągły wzrost przychodów

Instalacja awioniki (fot. avweb.com)

Według raportu Aircraft Electronics Association, w pierwszych trzech miesiącach 2021 r. światowa sprzedaż awioniki dla lotnictwa biznesowego i lotnictwa ogólnego wyniosła ponad 568 mln USD.

Chociaż oznacza to 13,9-procentowy spadek w porównaniu z pierwszym kwartałem ubiegłego roku, to jednak też 1-procentowy wzrost w porównaniu z ostatnim kwartałem 2020 r., i trzeci z rzędu kwartał rosnących przychodów w całej branży. Jest to istotne, ponieważ zeszłoroczny wymóg montażu ADS-B zapewnił niezwykły wzrost sprzedaży.

I chociaż sprzedaż zmodernizowanej awioniki zdominowała statystyki, to na popularności zyskał również segment wyposażenia standardowego (sprzęt awioniczny instalowany przez producentów płatowców podczas pierwotnej produkcji), który w pierwszym kwartale bieżącego roku zyskał 18,7 procent. Mimo to, z ponad 568 mln dolarów uzyskanych w pierwszym kwartale 2021 r., sprzedaż pierwotna wyniosła 46,3 procent, podczas gdy 53,7 procent pochodziło z rynku modernizacji.

Prezes AEA, Mike Adamson, powiedział: „W ciągu ostatnich sześciu miesięcy 2020 r. Odnotowano odbicie w sprzedaży zmodernizowanego osprzętu. Zachęcający jest również gwałtowny wzrost sprzedaży w sektorze produkcji samolotów w porównaniu z poprzednim kwartałem. Ponieważ nowe produkty zostaną zaprezentowane na Konwencji AEA w czerwcu i podczas AirVenture EAA w lipcu, mam nadzieję, że producenci awioniki będą w stanie pokonać niektóre przeszkody w łańcuchu dostaw, z którymi się borykają, i kontynuować ten trend wzrostowy.”

Źródło: AVweb
comments powered by Disqus