Odrestaurowany Lockheed Constellation stanie przy terminalu lotniska JFK

Odrestaurowany Lockheed Constellation (fot. vinepair.com)

W ostatni weekend kierowcy na jednej z autostrad wokół Nowego Jorku mogli zobaczyć przewożony na platformach samolot Lockheed Constellation w malowaniu linii TWA z lat 50 XX wieku. Kadłub, zdemontowane skrzydła i silniki załadowano na dwie duże ciężarówki.

Konstrukcja została odrestaurowana w Auburn, w stanie Maine po tym jak została przejęta przez Lufthansę jako źródło części zamiennych dla innego samolotu tego typu, który miał być przywrócony do stanu lotnego (ten projekt został skasowany w marcu br., zgodnie z ConnieSurvivors.com, a samolot jest teraz demontowany i przygotowywany do wysyłki do Niemiec).


Lockheed Constellation TWA zostanie ustawiony obok Terminala 5 lotniska JFK, gdzie jego wnętrze będzie służyło jako kawiarnia. Jej klienci będą mogli zwiedzić odrestaurowany kokpit i zobaczyć wnętrze samolotu, które teraz wygląda jak w latach jego świetności. "Dzięki temu będzie można się poczuć jak w roku 1962, kiedy latanie było naprawdę wyjątkowe", powiedział twórca projektu TWA Hotel. – Będę tam zatrudnione kelnerki w strojach stewardess z tego okresu. Będzie także można usiąść na fotelu pilota w kokpicie, pociągnąć za wolant i przesunąć dźwignię przepustnicy", dodał. 

Źródło: AVweb
comments powered by Disqus