Na Florydzie trwają pierwsze tegoroczne targi lotnicze – US Sport Aviation Expo

US Sport Aviation Expo

W dniach od 20 do 23 stycznia, w Sebring, na Florydzie, odbywają się szóste targi lotnicze US Sport Aviation Expo, które, jak co roku otwierają sezon wystaw general aviation. W ramach imprezy odbywa się szereg tematycznych forów oraz spotkań branży lotniczej. Jedną z większych atrakcji, jest jednak łatwy dostęp do samolotów sportowych zlokalizowanych na wystawie statycznej i możliwość odbycia na niektórych konstrukcjach lotów demonstracyjnych. Jak informują organizatorzy, wiele firm wybiera Aviation Expo, jako miejsce premiery swoich produktów.

Po zakończeniu targów, grupa producentów i dystrybutorów LSA (Light Sport Aircraft) planuje wykonać „road show” - przelot demonstracyjnymi wersjami ostatnich modeli samolotów do sześciu portów lotniczych Florydy. „Te działania mają pomóc stworzyć intymną atmosferę dla nabywców, którzy chcą zobaczyć i przetestować te konstrukcje bez zgiełku towarzyszącego pokazom”, powiedział Bill Canino ze SportairUSA. Pozostałymi uczestnikami wycieczki są firmy American Legend Aircraft, Flight Design Southwest, Rans Aircraft oraz Sportplanes Florida.

Od 25 do 30 stycznia br., grupa odwiedzi Naples, Tamiami, Orlando, Spruce Creek, Leeward Air Ranch oraz Tallahassee. Wszyscy zainteresowani będą mogli zapoznawać się z samolotami codziennie w godzinach 10-15. W tegorocznych US Sport Aviation Expo biorą udział dealerzy i producenci statków powietrznych, awioniki, elektroniki, podzespołów, jak również ośrodki szkoleniowe, agencje ubezpieczeniowe, instytucje finansowe oraz inne podmioty ze wszystkich dziedzin lotnictwa rekreacyjnego.

Źródło: AVweb
comments powered by Disqus