Londyn wprowadza ograniczenia dla statków powietrznych GA

Mapa ograniczeń przestrzeni lotniczej wokół Londynu

15 lipca, w związku ze zbliżającymi się Igrzyskami Olimpijskimi, weszły w życie przepisy ograniczające loty statków powietrznych GA w rejonie Londynu. Stuart Atha, szef ds. bezpieczeństwa lotniczego podczas Igrzysk, zaprezentował dziennikarzom środki, które na początku mają za zadanie zniechęcać, a następnie, jeśli będzie to konieczne, zapobiegać naruszeniom zamkniętej przestrzeni powietrznej. Obejmują one m.in. w pełni uzbrojone myśliwce Typhoon oraz przewożące snajperów śmigłowce Puma.

 "W ostateczności będziemy mogli użyć tej broni", powiedział. "Statki powietrzne, które mimo wywołań radiowych nie zawrócą ze strefy zastrzeżonej, będą przechwycone przez odrzutowce bojowe. Intruz najpierw będzie ostrzegany poprzez machanie skrzydeł, a jeśli to nie zadziała, zostaną wystrzelone flary i race. Jeśli i te środki nie spełnią swojego zadania, myśliwce i śmigłowce będą mogły użyć swojego uzbrojenia", dodał.

Brytyjski Urząd Lotnictwa Cywilnego poinformował, iż dołożył wszelkich starań, aby odpowiednio nagłośnić kwestię stref zamkniętych. Do każdego pilota w Wielkiej Brytanii został wysłany list z opisem stref, które obejmują zakaz lotów GA wokół obszaru Londynu. W znacznej części południowo-wschodniej Anglii zostały natomiast wprowadzone specjalne procedury (obowiązkowe plany lotu oraz Active Control). Większość ograniczeń będzie obowiązywała do 15 sierpnia, choć niektóre, tak jak w Weymouth w hrabstwie Dorset, do 8 września. Ograniczenia będą również dotyczyły także Igrzysk Paraolimpijskich, które odbędą się po zakończeniu Olimpiady, jednak w tym przypadku będą one mniej rygorystyczne.

Źródło: AVweb
comments powered by Disqus

Komentarze

U nas ULC i PAŻP też wszystkich powiadomił listownie o ograniczeniach :)

O ograniczeniach przed Euro było wiadomo o wiele wcześniej. Widać tak się tym interesowałeś. Dużo wcześniej były przekazywane informacje na temat planowanych ograniczeń chociażby do ośrodków szkolenia. Jak informacje były przekazywane dalej to już inna sprawa.

ograniczenia na euro to przy tym pikuś

juz nie przesadzajmy, dublowanie systemow tez nie jest dobre bo dezawuuje zasadniczy system. (no chyba ze zamiast notam i AIRAC bedziemy teraz stosowac Poczte Polska:)