Dodatkowe zachęty dla nabywców samolotów GA w Stanach Zjednoczonych

Prezydent Barack Obama

Stowarzyszenie Producentów Samolotów Biznesowych (GAMA) poinformowało, iż w ostatnim czasie weszła w życie ulga podatkowa skierowana głównie do producentów samolotów GA oraz ich klientów. W związku z tym faktem, Organizacja sugeruje wszystkim, którzy planują w najbliższym czasie nabycie statku powietrznego, wykorzystanie jej szerokich możliwości.

W wywiadzie, Paul Feldman - rzecznik GAMA – stwierdził, iż uregulowania, które zostały zatwierdzone w grudniu przez prezydenta Baracka Obamę, są niezwykłą okazją podatkową, która może się nie powtórzyć w najbliższym czasie. "W takiej sytuacji radzę szybko działać", powiedział.

Przepis pozwala na 100 procentową amortyzację odpisu na nowe samoloty i wiele części oraz tegoroczne modyfikacje. Obejmuje również długi cykl produkcyjny i umożliwia odbiór w przyszłym roku samolotów zmontowanych w 2011 roku. Feldman powiedział, że wpływ dodatkowej amortyzacji jest na tyle znaczny, iż producenci oryginalnego wyposażenia donoszą, że nawet połowa ich produkcji jest bezpośrednio związana z nowymi przepisami.

Źródło: AVweb
comments powered by Disqus

Komentarze

W Polsce U.S. też