Bahamy zapraszają na zlot konstrukcji LSA

CTLS, Flight Design

Jak informuje portal AvWeb, wykonywanie lotów na konstrukcjach LSA (Light Sport Aircraft), poza granicami Stanów Zjednoczonych może być sporym wyzwaniem, ale nie w przypadku, gdy piloci zdecydują się odwiedzić Bahamy. Wyspiarski kraj jest pierwszym, który zezwolił na wlot zarejestrowanymi w USA konstrukcjami LSA, nawet, jeśli nie mają one certyfikatu medycznego Federalnej Agencji Lotnictwa USA (FAA). Szczegóły dostępne są tutaj.

Aby nagłośnić ten fakt, Ministerstwo Turystyki i Lotnictwa Bahamów zorganizowało pierwszy Międzynarodowy Zlot Samolotów LSA, który w dniach od 10 do 12 grudnia odbędzie się na wyspie Grand Bahama. Do udziału w imprezie, organizatorzy zapraszają właścicieli wszystkich typów samolotów lotnictwa ogólnego, a uczestniczące w niej osoby będą miały prawo do specjalnych zniżek na nocleg w lokalnym resorcie Radisson.

Piloci, którzy zamierzają wziąć udział w zlocie, zbiorą się 10 grudnia, na lotnisku Fort Lauderdale Executive (FXE), na Florydzie. O godz. 10.00 rano wszystkie maszyny wystartują i skierują się do portu lotniczego Grand Bahamas. W lot powrotny grupa wyruszy 12 grudnia. "Uważamy, że to ogromna gratka dla pilotów LSA, dzięki której mogą oni uczestniczyć w fascynującej lotniczej przygodzie", powiedział Earle Boyter, rzecznik firmy Remos Aircraft, jednego ze sponsorów wydarzenia.

 "Zdecydowanie zachęcamy wszystkich właścicieli samolotów typu Remos, a także innych konstrukcji LSA, aby dołączyli do nas w locie do rajskiego resortu", dodał. Dla pilotów, którzy będą planowali powtórnie odwiedzić te rejony, przygotowano nowy projekt organizowany przez organizację charytatywną, która w ostatnim czasie uzyskała dotację w wysokości 50000 dolarów na budowę dwóch domów dla porzuconych dzieci. Lotnicy, którzy zechcą wspomóc to przedsięwzięcie powinni skontaktować się z Bahamas Habitat.
 

Źródło: AVweb
comments powered by Disqus