Przejdź do treści
Pożar B772 na lotnisku w Las Vegas
Źródło artykułu

Pożar B772 British Airways na lotnisku w Las Vegas

8 września, na lotnisku w Las Vegas (KLAS) doszło do pożaru silnika B772 należącego do British Airways (znaki rejestracyjne G-VIIO). Na pokładzie samolotu, który miał wykonać rejs nr BA-2276 na lotnisko Gatwick w Londynie, znajdowało się 159 pasażerów i 13 członków załogi.

Załoga przerwała rozbieg zaraz po jego rozpoczęciu na pasie nr 07L i zatrzymała samolot po pokonaniu ok. 800 m drogi startowej. Inny statek powietrzny, który w tym czasie podchodził do lądowania na równoległym pasie 07R, wykonał procedurę przerwanego podejścia. Po zatrzymaniu się samolotu, załoga British Airways zgłosiła przez radio Mayday i poprosiła o interwencję straży pożarnej, która i tak już była w drodze na miejsce zdarzenia.

Pilot zgłosił, że samolot się pali i przeprowadzają ewakuację. W jej wyniku siedem osób odniosło niewielkie obrażenia, z których dwie musiały zostać potem hospitalizowane. Dym i płomienie wydobywały się z lewego silnika (GE90), a służby ratunkowe ugasiły pożar ok. 4 minuty po tym, jak samolot zatrzymał się na pasie.

Rzecznik lotniska Las Vegas poinformował, że płomienie zostały zauważone o godz. 16:14 LT (23:14 UTC), a ogień ugaszono o 16:18 LT. Pas startowy został zamknięty na 4 godziny, a wiele lotów, które miały lecieć do Las Vegas zostało wstrzymane na lotniskach startu.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony