Przejdź do treści
Źródło artykułu

Stacja paliw na lądowisku Giżycko-Mazury Residence znowu w pełni dostępna

Uwaga piloci i właściciele samolotów i śmigłowców. Informujemy, że stacja paliw na lądowisku Giżycko-Mazury Residence jest znowu w pełni dostępna. Jak poinformował nas właściciel stacji, firma AWIX OIL, występujące problemy techniczne zostały już rozwiązane.

- To prawda, mieliśmy problemy techniczne na stacji paliw w Giżycku. Po dokładnej diagnozie ustaliliśmy, że przyczyniło się do tego samo ustawienie stacji paliw. Główne jej podzespoły są skierowane w stronę południową, co przy silnym nasłonecznieniu i wysokiej temperaturze powierza powodowało zbyt duży wzrost temperatury w przestrzeni gdzie się mieszczą. Po wprowadzeniu modyfikacji, problemy zostały usunięte. Stacja jest znowu w pełni dostępna dla klientów. Pragniemy przeprosić wszystkich, których spotkała niedogodność z tym związana – powiedział Tomasz Cieślak, kierownik ds. stacji paliw, AWIX OIL.

Ceny na stacji paliw kształtują się następująco (stan na 17.08.2021):

  • AVGAS 100LL bez akcyzy:  6,16  PLN netto,
  • AVGAS 100LL z akcyzą: 8,18 PLN  netto,
  • JET-A1 bez akcyzy:  3,19  PLN netto,
  • JET-A1 z akcyzą:  4,89  PLN netto,
  • Pb95:  5,25 netto.

Forma płatności na stacji to Karta Płatnicza. Bezpośrednio po tankowaniu istnieje możliwość wydruku faktury VAT. Jest też możliwość rozliczeń transakcji na podstawie Kart Flotowych z odroczonym terminem płatności (po wcześniejszym podpisaniu umowy).

Lądowisko Giżycko-Mazury Residence (EPGM) powstało w 2012 r. i jest zlokalizowane ok. 6 km na południowy wschód od centrum Giżycka. Jest to jedno z najciekawszych miejsc do latania turystycznego (w promieniu nieco ponad 1h lotu od Warszawy). Atrakcją dla pilotów są w okolicy niesamowite widoki na przepiękne Mazury.

Więcej informacji o lądowisku na stronie www.lotniska.dlapilota.pl/gizycko-mazury-residence


Przedsiębiorstwo AWIX OIL prowadzi również sprzedaż na lotniskach Rzeszów-Aeroklub, Śmiłowo, Watorowo oraz Zielona Góra-Przylep.

Strona internetowa firmy to: www.awix-oil.pl

Artykuł sponsorowany

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony