Seminaria internetowe na stronie AOPA

ASI Webinar

Dobry pilot to taki, co nieprzerwanie i stale kształci się, zdobywa doświadczenie, informacje, uaktualnia swoje umiejętności. Łatwy cel nigdy nie był domeną najlepszych lotników, więc swoista walka o przetrwanie w powietrzu powinna być zachętą dla wszystkich ambitnych ludzi, mających na celu bezpieczne i przyjemne latanie. Niewiedza w lotnictwie to największe ryzyko jakie może podjąć pilot.

AOPA - organizacja zrzeszająca pilotów i prywatnych właścicieli samolotów - kładzie szczególny nacisk na kwestie bezpieczeństwa. W ramach swojej działalności udostępnia na stronie internetowej AOPA ONLINE szeroki zakres interaktywnych szkoleń dotyczących najróżniejszych tematów związanych z lotnictwem.

Stosunkowo nową opcją są interaktywne seminaria, widniejące na stronie stowarzyszenia pod nazwą "Webinars". Inicjatywa jest częścią działalności Air Safety Institute (ASI), czyli organizacji pożytku publicznego funkcjonującej w ramach AOPA. „Webinaria” polegają na internetowym połączeniu konferencyjnym, gdzie prowadzący zaprasza do rozmowy ekspertów i doświadczonych praktyków w danym temacie. Nowoczesna technologia umożliwia przeprowadzenie wideokonferencji na żywo - interaktywnie.

W takim sieciowym seminarium-konferencji może uczestniczyć każdy. Aby wziąć udział w bieżącej sesji on-line, należy zarejestrować się przez stronę stowarzyszenia AOPA (zakładka: Air Safety Institute - Webinars). Dostęp do tych sieciowych seminariów jest jednak ograniczony. W jednej sesji przyjmowanych jest 1000 uczestników-słuchaczy. Słuchacze mogą zadawać pytania, na które na bieżąco są udzielane odpowiedzi. Najczęściej w danym temacie proponowany jest więcej niż jeden termin, co zwiększa prawdopodobieństwo zdobycia miejsca w wirtualnej sali wykładowej.

Seminaria ASI dają szansę posłuchania wypowiedzi ekspertów z branży lotniczej na ważne dla każdego pilota tematy. Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak lotniczy proces podejmowania decyzji wpływa na latanie w realu lub jak uzyskać pomoc, gdy chmury przed tobą wyglądają coraz bardziej złowieszczo, skorzystaj z „webinariów”.

Opcja na żywo zapewni Ci możliwość zadawania pytań prowadzącemu i panelistom. Jeśli jednak nie uda Ci się zarejestrować na żaden z zaproponowanych terminów – nadal masz możliwość obejrzenia seminarium w późniejszym terminie - wraz z pytaniami i odpowiedziami. Wszystkie zarejestrowane konferencje są nagrywane i publikowane na stronie AOPA w zakładce Air Safety Institute - Webinars.

Jeśli myślisz, że wiesz o lataniu już wszystko, to znaczy że nie wiesz jeszcze nic...

Źródło: AOPA
comments powered by Disqus

Komentarze

Az zal czlowieka sciska, ze takich rzeczy nie bylo kilkanascie lat temu, gdy czlowiek jeszcze chodzil do szkoly i mial duzo czasu na nauke.