Rośnie aktywność stowarzyszenia AOPA Romania

AOPA Romania logo

Jak informuje Andrei Zincenco, wiceprezes rumuńskiego oddziału AOPA (www.aopa.ro), stowarzyszenie, które jest członkiem IAOPA od 2006 r., było w ostatnim czasie oficjalnym partnerem pierwszej edycji Air Trade Fair. Impreza, która odbyła się na bukaresztańskim lotnisku Baneasa (LRBS) przyciągnęła rekordową liczbę ponad 10 tys. osób.

Kontynuując misję wspierania działań zapewniających długoterminowy rozwój lotnictwa ogólnego, AOPA Romania współpracuje z dwoma kolejnymi podmiotami – Romanian Aero Club w ramach tradycyjnych pokazów Children Day Air Show w Clinceni Airfield w pobliżu Bukaresztu w lipcu br. i z Romanian Air Services w kwestii organizacji Air Show AeRomania, które 13 lipca odbędą się na lotnisku Tuzla (LRTZ) w pobliżu wybrzeża Morza Czarnego.

Impreza w Clinceni była sukcesem zarówno dla Aero Clubu jak i AOPA Romania, przyciągając dużą ilość widzów na pokazy, które obejmowały akrobacje solowe i grupowe oraz prezentację śmigłowca Puma należącego do Sił Powietrznych Rumunii. Jeden z założycieli AOPA Romania, Dragos Stoicescu (były pilot zespołu akrobacyjnego), wykonał pokaz akrobacji na samolocie „Falcon”, który samodzielnie zaprojektował i zbudował.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.aoparomania.ro

Źródło: AOPA
comments powered by Disqus