Nowy symulator VFR na targach Sun’n’Fun

Elite Simulation Solutions

13 kwietnia, na targach Sun’n’Fun w Lakeland, na Florydzie firma Elite Simulation Solutions zaprezentowała symulator Elite RC-1V (Victor), który powstał przy współpracy z Flight1 Aviation Technologies. Nowe urządzenie do nauki latania w warunkach VFR zostało zaprojektowane na potrzeby programów szkół średnich i wyższych, organizacji Lotniczego Patrolu Cywilnego, a także ośrodków szkoleniowych, które oferują podstawowe szkolenie lotnicze.

RC-1 Victor bazuje na oprogramowaniu ESP firmy Microsoft i zawiera precyzyjne rozwiązania Flight1, panel instrumentów o wysokiej rozdzielczości na 22-calowym LCD, intuicyjne ekrany dotykowe, stację instruktor/operator, panel kontroli lotu Elite i w pełni wyposażoną w awionikę kabinę. Dodatkowo na wyposażeniu znajdują się trzy wysokiej rozdzielczości, 52-calowe wyświetlacze LCD.

“Od uruchomienia do wyłączenia, od nawigacyjnego oznakowania drogi kołowania po pilotaż, RC-1V jest niesamowitym systemem,” powiedział John Dixon, dyrektor generalny Elite. “Łącząc w sobie możliwości Microsoft ESP firmy Flight1 z technologią szkoleniową Elite, dostarcza nową generację narzędzi tysiącom pilotów i uczących się do tego fachu.”

By zapewnić klientom jeszcze większą elastyczność, RC-1 Victor jest również dostępny (opcjonalnie) z certyfikowanym przez Federalną Administrację Lotniczą USA, zaawansowanym urządzeniem do szkolenia lotniczego RC-1 (AATD) IFR. “Ten nowy produkt jest kolejnym, który podkreśla nasze zaangażowanie w dostarczanie zaawansowanych rozwiązań naszym klientom,” powiedział Dixon.

Elite wprowadziła również nowe opcje do AATD, które dostępne są w dwóch konfiguracjach - z rzeczywistym Garminem GNS 430 lub 530 WAAS GPS oraz z wirtualnym GNS 430 lub 530 WAAS GPS Elite/Reality XP. Firma oferuje sprzęt i wirtualne opcje GPS tak, by klienci mogli wybrać najlepiej odpowiadające im rozwiązanie, dodaje Dixon.

“Wirtualny GPS daje tą samą dokładność i funkcjonalność co rzeczywisty z tą różnicą, że moduły kontrolne są produkowane przez Elite i są oddzielone od ekranu. Urządzenie to kosztuje około jedną trzecią wartości urządzenia rzeczywistego, co ma kluczowe znaczenie kiedy kwestią podstawową są koszty,” powiedział.

Źródło: AOPA
comments powered by Disqus