FAA modernizuje infrastrukturę zwiększając bezpieczeństwo operowania GA

FAA

31 stycznia Federalna Administracja Lotnicza USA (FAA) opublikowała raport, z którego wynika, iż planuje wprowadzenie procedur i systemów, które przyczynią się do wzrostu bezpieczeństwa oraz wydajności lotnictwa ogólnego na małych lotniskach i w strefach nie objętych pokryciem radarowym.

FAA planuje zwiększenie liczby portów lotniczych (o 300 rocznie do 2015 r.) z możliwością podejścia według bardziej precyzyjnego systemu LPV (Localizer Performance with Vertical guidance) oraz rozmieszczenie infrastruktury umożliwiającej prezentacje sytuacji ruchowej w czasie rzeczywistym (ADS-B).

“Agencja konsultowała kwestię z przedstawicielami branży, by mieć pewność, że piloci skorzystają na wyposażeniu w WAAS (Wide Area Augementation System-satelitarny system wspomagający NAVSTAR-GPS) i ADS-B,” powiedział wiceprezes ds. operacji i spraw międzynarodowych AOPA, Craig Spence i dodał “Wprowadzone zmiany zwiększą dostępność do bezradarowej przestrzeni powietrznej oraz lotnisk, które obecnie przy operacjach IFR są ograniczone przez system „one in, one out.”

Źródło: AOPA
comments powered by Disqus