Efektywne działania AOPA Italia dla general aviation

AOPA Italia

Jak poinformowało Stowarzyszenie AOPA Italia, 18 października, włoski Urząd Lotnictwa Cywilnego (ENAC) wydał certyfikat dla alternatywnego „testu znajomości języka angielskiego" ICAO Language Proficiency (biegła znajomość języka) dla pilotów posiadających licencję turystyczną.

Po wielu latach dyskusji, niejednokrotnie trudnych, włoska AOPA w końcu przełamała monopol jedynej zagranicznej prywatnej korporacji powołanej do zarządzania testami ze znajomości języka ICAO. Firma ta czerpała profity z utrzymania bazy klientów poprzez stawianie im bardzo wysokich wymogów i w ten sposób sprawiała, że prawie nikt nie był w stanie osiągnąć najwyższego poziomu kwalifikacji. Prowadziło to do cyklicznego ponawiania płatnych kursów przez pilotów, co jest wymagane w przypadku niższych poziomów.

Nowy test, który jest dostępny za pośrednictwem włoskiego stowarzyszenia, został dopasowany do potrzeb pilota VFR, a nie, jak to było wcześniej, zawodowego. Prezes AOPA Italia, Massimo Levy powiedział: "Mamy nadzieję, że nasze działania pozwolą teraz włoskim pilotom uzyskać niezbędną wiedzę w zakresie porozumiewania się językiem angielskim i umożliwią bezpiecznie operowanie poza granicami naszego kraju”.

Więcej dobrych wieści z Włoch...
Jak już wstępnie kilka miesięcy temu informowała IAOPA Europe, przestrzeń kontrolowana (CTR) portu lotniczego Milano Linate została zmniejszona o dziesięć mil – pięć na północ oraz pięć na południe od lotniska. Nowe ramy obowiązują od 20 października br.

Szczegóły nowego CTR zostały przedstawione wszystkim szkołom lotniczym i aeroklubom, które uczestniczyły w prezentacji przygotowanej wspólnie przez AOPA i ENAV – włoskie ATC (Air Traffic Control). Na koniec prezentacji ENAV poinformowała, że to dopiero początek zmian i w przyszłości inne kontrolowane przestrzenie powietrzne zostaną również skorygowane przy współpracy z AOPA.
 

Źródło: AOPA
comments powered by Disqus

Komentarze

O! i można. Trzeba tylko chcieć. Gdyby nasza AOPA byla taka aktywna...