AOPA Israel gościła francuskich lotników

Samoloty Rallye Aero France na lotnisku w Izraelu

W czerwcu br. członkowie AOPA Israel przez 6 dni gościli grupę 46 francuskich pilotów i osób towarzyszących, którzy przylecieli do Izraela w ramach rajdu zorganizowanego przez Rallye Aero France. 17 samolotów GA wylądowało na lotnisku w Hajfie (LLHA), a następnie wykonało przelot z Hajfy do Masady (LLMZ), gdzie znajduje się najniżej położone lotnisko na świecie (1240 stóp poniżej poziomu morza).

Podczas wizyty goście zwiedzili święte miejsca, w tym Jezioro Galilejskie, Jerozolimę i Morze Martwe. AOPA Israel, poprzez swojego delegata, Yigala Merava, wspomagała francuską grupę dostarczając jej wymagane informacje lotnicze, diagramy lotnisk, organizując paliwo, koordynując działania z lokalnymi władzami lotniczymi, władzami portów lotniczych, siłami powietrznymi, ATC, a także organizowała rezerwacje hotelowe, transport, przewodników, wycieczki i inne.

Uczestnicy zostali powitani przez ministra turystyki, który dołączył do grupy podczas jej lotu do Masady, burmistrza Hajfy, francuskiego konsula, prezesa AOPA Israel, jak i premiera Izraela Benjamina Netanjahu. Na pożegnalnej kolacji w dniu przed wyjazdem, M Jean Michel Collineau, prezes Rallye Aero France, podziękował za bardzo udaną wizytę i wyraził nadzieję na dalszą owocną współpracę.

Źródło: AOPA
comments powered by Disqus