Uganda Airlines zwiększy zasięg dzięki nowemu A330neo

Pierwszy A330neo odebrany przez Uganda Airlines (fot. Airbus)

Uganda Airlines, przewoźnik narodowy Ugandy, odebrał swój pierwszy A330neo, najnowszy wariant najpopularniejszego szerokokadłubowego samolotu pasażerskiego. To zarazem pierwszy samolot Airbusa dostarczony linii, istniejącej od 2019 r.

Zgodnie ze strategią firmy, polegającą na oferowaniu klientom niezrównanej ekonomii, zwiększonej wydajności operacyjnej i doskonałego komfortu podróży pasażerów, A330-800 stanowi najnowszy dodatek do linii samolotów komercyjnych Airbusa. Dzięki średniej pojemności i doskonałej wszechstronności zasięgu, A330neo uchodzi za idealny samolot wspierający odrodzenie rynku przewozów pasażerskich po pandemii COVID-19.

A330neo umożliwi nowej linii lotniczej rozpoczęcie długodystansowych lotów bez międzylądowań na Bliski Wschód, do Europy i Azji. Kabina w standardzie Airspace pozwoli pasażerom zachwycić się wyjątkowymi wrażeniami i odkrywać komfort podróżowania na 20 w pełni fotelach klasy biznes, 28 miejscach ekonomicznych premium i 210 fotelom klasy ekonomicznej (łącznie 258 miejsc).

A330neo to maszyna nowej generacji, czerpiąca z funkcjonalności popularnego A330 i wykorzystujący innowacyjne technologie opracowane dla A350. Napędzany najnowszymi silnikami Rolls-Royce Trent 7000 i wyposażony w nowe skrzydła o zwiększonej rozpiętości. inspirowane szarkletami zastosowanymi w A350, A330neo zapewnia użytkownikom niespotykany dotąd poziom wydajności. Spala o 25% mniej paliwa na jedno miejsce w porównaniu z konkurentami z poprzedniej generacji. Kabina A330neo zapewnia pasażerom wyjątkowe wrażenia, oferując większą przestrzeń osobistą oraz system rozrywki pokładowej najnowszej generacji i dostęp do internetu.

Źródło: Airbus
comments powered by Disqus