Rozpoczęto produkcję samolotów ACJ320neo

Airbus ACJ320neo (fot. Airbus)

Rozpoczęto produkcję pierwszego samolotu ACJ320neo1. Jego elementy będą powstawać w kilku lokalizacjach w Europie, a na czerwiec planowane jest przystąpienie do montażu końcowego. W ostatnim kwartale bieżącego roku pierwszy egzemplarz tej niezwykle przyjaznej dla środowiska maszyny trafi do brytyjskiego operatora biznesowego Acropolis Aviation. Drugi ACJ320neo zostanie dostarczony jeszcze przed końcem roku.

Kolejnym krokiem w tworzeniu nowej rodziny odrzutowców biznesowych będzie rozpoczęcie procedury dostawy pierwszego ACJ319neo dla firmy K5 Aviation w drugim kwartale 2019 roku. Zamówienia na samoloty z rodziny ACJ320 obejmują na chwilę obecną łącznie dziewięć maszyn, w tym trzy ACJ319neo oraz sześć ACJ320neo.

Airbus Corporate Jets (ACJ) zaprezentuje rodzinę ACJ320neo, do której należy ACJ319neo, na targach lotnictwa biznesowego EBACE2 na wspólnej ekspozycji z Airbus Corporate Helicopters (ACH). Są tam wystawione również dwie przedstawione dzisiaj maszyny ACJ319.

„Nowe silniki i winglety typu Sharklet pozwalają pasażerom ACJ320neo dotrzeć bez międzylądowania w jeszcze większej liczby odległych miejsc na całym świecie. Oddajemy do ich dyspozycji dużą, wygodną kabinę, nie bez powodu będącą obiektem zazdrości innych producentów odrzutowców biznesowych" – mówi prezes ACJ Benoit Defforge.

ACJ319neo może przewieźć ośmioro pasażerów na odległości do 12 500 km (6750 mil), utrzymując się w powietrzu aż przez 15 godzin. Z kolei ACJ320neo zabiera do 25 pasażerów, pokonując do 11 100 km (6000 mil) i umożliwiając loty trwające do 13 godzin.

Dzięki bardziej przestrzennym wnętrzom niż oferowane przez jakikolwiek inny odrzutowiec biznesowy, rodzina ACJ320neo wykorzystuje panującą obecnie na rynku tendencję w kierunku większych kabin pasażerskich, zapewniając niezrównany komfort, przestrzeń i swobodę w samolotach podobnej wielkości, co konkurencja i o porównywalnych kosztach operacyjnych, a przy tym kusząc klientów nowoczesnym stylem i atrakcyjną proporcją jakości do ceny.

Wszystkie odrzutowce biznesowe Airbus to konstrukcje bazujące na najnowocześniejszej rodzinie liniowych samolotów pasażerskich na świecie. Takim atutem nie może pochwalić się żaden inny producent typowych maszyn projektowanych dla użytkowników biznesowych.

Jego konsekwencją jest przede wszystkim wysoka niezawodność, uzyskana dzięki rozwiązaniom sprawdzonym w niezliczonych samolotach użytkowanych przez linie lotnicze, odbywających przez lata wiele lotów dziennie, a także prostota i wydajność w utrzymaniu oraz ogólnoświatowa sieć wsparcia z powodzeniem obsługująca przeszło 10 tysięcy samolotów należących do ponad 500 klientów i operatorów.

Klienci ACJ zyskują również dzięki wachlarzowi usług dopasowanych do ich indywidualnych potrzeb, świadczonych przez centrum obsługi klientów odrzutowców biznesowych grupy Airbus (C4you) oraz ACJ Service Centre Network.

Użytkownikom oczekującym jeszcze większej liczby miejsc pasażerskich i możliwości realizowania bezpośrednich połączeń do najdalszych zakątków świata Airbus oferuje wszechstronną rodzinę szerokokadłubowców klasy VIP, obejmującą nowe modele ACJ330neo oraz ACJ350 XWB.

Na całym świecie znajduje się w eksploatacji ponad 190 odrzutowców biznesowych marki Airbus. Można je spotkać w powietrzu nad każdym kontynentem, włączając w to Antarktydę. To samoloty wyróżniające się wszechstronnością i stałą gotowością do pracy.

Uzupełniająca się oferta spółek ACJ i ACH doskonale spełnia potrzeby odbiorców poszukujących nowoczesnych i skutecznych rozwiązań w dziedzinie podróży lotniczych na całym świecie. Airbus to jedyny producent oferujący w sektorze biznesowym zarówno odrzutowce, jak i helikoptery.
________________
1 Nowy dostępny model silnika.
2 European Business Aviation Conference and Exhibition, Genewa, 29-31 maja 2018 r.

Źródło: Airbus
comments powered by Disqus