Podczas ILA Berlin Air Show, Airbus po raz pierwszy zaprezentuje model A320 wyposażony w Sharklety

AIRBUS - an EADS company

Na tegorocznych pokazach ILA Berlin Air Show (11-16 września) Airbus przedstawi – po raz pierwszy w Niemczech – szereg nowych rozwiązań, w tym model A320 wyposażony w Sharklety – końcówki skrzydeł pozwalające obniżyć zużycie paliwa.

Podczas pokazów przedstawiciele mediów będą mogli zwiedzić na wystawie statycznej model A380, model samolotu Airbus A320 wyposażony w Sharklety oraz transportowiec Beluga w specjalnych barwach firmowych. Na wystawie statycznej oraz podczas pokazów lotniczych zaprezentowany zostanie także najbardziej zaawansowany transportowiec wojskowy – A400M. Będzie on częścią dużej wystawy EADS poświęconej zastosowaniu produktów koncernu w operacjach humanitarnych. Ponadto na wystawie w Berlinie obecny będzie – w barwach Polskich Sił Powietrznych – wiodący na rynku samolot C295.

Wszystkie spółki należące do EADS oraz centrum prasowe EADS znaleźć można pod jednym dachem w centralnie położonym Pawilonie EADS o powierzchni 1300 m kw. w rzędzie 7-14. Tematycznie Pawilon koncentrować się będzie na nowych i przyszłych programach samolotowych. Będzie można w nim znaleźć przekrojowy model A350 XWB oraz kino prezentujące zagadnienia dotyczące „wydajności”. Do pozostałych modeli przedstawionych w pawilonie należą A320neo oraz C295 w dwóch konfiguracjach: dla systemów wczesnego ostrzegania oraz do zwalczania łodzi podwodnych.

Airbus przekroczy granice wirtualnej rzeczywistości – szczęśliwi zwycięzcy wylosowani spośród odwiedzających pokazy będą mogli odbyć wirtualny lot A320. Dla obecnych i przyszłych pracowników przez cały tydzień organizowany będzie szereg warsztatów poświęconych karierze, podczas których koncern przedstawi możliwości zatrudnienia i rozwoju kariery.

W pawilonie poświęconym paliwom alternatywnym (Hala 1) odwiedzający zapoznają się z zaangażowaniem Airbusa na rzecz najlepszych praktyk ekologicznych. Głównymi zagadnieniami będą zrównoważony rozwój oraz sprawdzona koncepcja „idealnego lotu”.

Airbus zorganizuje konferencję prasową we wtorek 11 września o godzinie 13 w Centrum Prasowym (Hala 5, Sala A). Po konferencji, w tej samej sali odbędzie się briefing prasowy organizowany przez spółkę Airbus Military.

Zapisz ten dzień w kalendarzu! Dołącz do nas w sobotę 8 września o godz. 20:45 w Humboldt-Box w centrum Berlina – obiecujemy spektakularną wizję lotnictwa po roku 2050!
 

Źródło: Airbus
comments powered by Disqus